^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
14.05.2018 7:16
517 переглядів
0 коментарів
Максим Сухонос через суд поновився на посаді

Максим Сухонос був звільнений з посади начальника управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі Черкаської області у березні 2017 року. Вважаючи процедуру звільнення незаконною, він звернувся до суду.

Спочатку справу розглядав Черкаський окружний адміністративний суд, потім Кіровоградський і Київський окружні адміністративні суди. Зрештою, 7 лютого 2018 року Київський окружний адміністративний суд вирішив – звільнення здійснено протиправно і колишній керівник має бути поновлений на посаді з 3 квітня 2017 року. При цьому стягнути із Звенигородського об'єднаного управління Пенсійного фонду України Черкаської області на користь Сухоноса суму середньої заробітної плати за час вимушеного прогулу у розмірі дев'яносто тисяч шістсот тридцять гривень без урахування обов'язкових податків та зборів.

Втім, Пенсійний фонд не погодився і подав апеляційну скаргу, але 19 квітня Київський апеляційний адміністративний суд апеляційну скаргу Пенсійного фонду України залишити без задоволення.

– Так як у Пенсійному фонді був розрахунок на те, що управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі ліквідоване як юридична особа, то мене не буде куди поновити на посаді. Ось вони і раділи з цього приводу. Але не врахували напевно норми чинного законодавства і що те рішення, яке ухвалив суд, підлягає негайному виконанню, – говорить Максим Віталійович.

За законом Максим Сухонос повинен був приступити до виконання своїх обов'язків ще з 8 лютого 2018 року. Але йому не надали ні наказу, ні інших відповідних документів.

– Четвертого травня мене нарешті викликали в головне управління Пенійного фонду України Черкаської області та ознайомили із наказом, – розповідає Сухонос. – В наказі було написано про поновлення Сухоноса Максима Віталійовича на посаді начальника управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі з 3 квітня 2017 року. Отож наказ у мене є, але проблема в тому, що внести відповідні записи в трудову книгу відмовились.

Поновлений на посаді посадовець показує трудову – там дійсно нема запису.

Розказавши про наболіле і про всі поневіряння, пов’язані із звільненням, о восьмій годині ранку разом заходимо в управління. Максим Віталійович попросив, щоб до нього вийшла начальник – Наталія Толдонова. Після чого ознайомив її з привезеним із Черкас наказом і попросив показати робоче місце, бо має бажання виконувати свої обов'язки. Наталія Вікторівна, не заперечуючи, провела Максима Віталійовича до кабінету начальника, а сама швидко вийшла.

Вже в своєму кабінеті він коментує: "Незнання закону не звільняє від відповідальності, а я знаю і відповідаю".

Тим часом, у Пенсійному фонді наполягають, що управління Пенсійного фонду України в Тальнівському районі припинило своє існування як юридична особа ще 4 квітня 2017 року і жодне територіальне управління Пенсійного фонду не містить штатну посаду, на яку було поновлено позивача. Тому у перший же робочий день Максима Сухоноса ознайомили із наказом про звільнення.

Отож, судова тяганина, яка триває з весни минулого року, набирає нових обертів…

Галина РАДЧЕНКО

Читайте також: Зроблено у місті дійсно багато