^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
07.05.2018 14:30
821 переглядів
0 коментарів
Зроблено у місті дійсно багато

Наприкінці квітня до Тального завітали виконавчий директор Черкаського регіонального відділення Асоціації міст України Світлана Крамар, регіональний консультант Лариса Булка та журналісти з Черкас із прес-туром «Міська об’єднана територіальна громада: особливості становлення, перші успіхи, перспективи розвитку».

Керівники асоціації на місцях вивчають та аналізують здобутки та проблеми об’єднаних територіальних громад.

Тальнівський міський голова Олексій Юрченко зустрів гостей у залі засідань міської ради, де розповів про громаду та про труднощі перехідного періоду.

– Процес утворення громади можна назвати так: скочили хоч і не в останній вагон, але й не в перший. Що це означає? Уявіть, громада утворилася на початку 2017 року і довелося зразу формувати бюджет, який перед цим закладався іншими депутатами і головою. 20 січня 2017 року нам сказали, що з 1 січня вже на нас «лягає» освіта. А це ж правовстановлюючі документи, тендери, договори з «Черкасигазом», налагодження харчування дітей… Нам було вкрай важко працювати, все налагоджувати та вдосконалювати. Але, не зважаючи на всі труднощі, команда наша формується. У нас є основні пріоритетні напрямки. Один з них – мріємо про міське комунальне господарство.

Далі міський голова запропонував усім провести зустріч у міському центрі культури та дозвілля, де є краща можливість презентувати зроблене.

Тут міського голову підтримала і начальник фінансового управління міської ради Світлана Ковалишина.

– Минулий рік ми закінчили без будь-якої заборгованості, – розповідає Світлана Олексіївна, – повністю розрахувалися і за енергоносії. Вперше наші дитячі садочки отримали по 300 гривень на одну дитину для розвитку технічно-матеріальної бази. Ми підтримували і підтримуємо усі галузі. Для освіти плануємо придбати ще один шкільний автобус.

Черкащан цікавили не лише здобутки, а і доля замку графа Шувалова.

– Мисливський замок графа Шувалова, який є історичною пам’яткою, довгий час був у безгоспному стані. Колишній міський голова не брав його на баланс міської ради, мотивував це тим великим боргом, який «висить» на замкові. Минулого року спільно з депутатами провели колосальну роботу і взяли замок на свій баланс і оформили роботу сторожів. На даний момент замок під охороною. Для того, щоб приступати до реконструкції цієї будівлі, по скромним підрахункам, потрібно приблизно 50 мільйонів! Втім треба буде щось робити, бо якщо нічого не робити, то 10-15 років і його не стане!

–А що вдалося громаді зробити за рік роботи? – продовжує Лариса Булка.

– Ми придбали трактор МТЗ з майже повним комплектом навісного обладнання. Надали два соціальних житла. Плануємо приміщення старої школи в Соколівочці переобладнати в соціальний гуртожиток, – каже Олексій Віталійович.

Розмову підтримує і Світлана Ковалишина. Вона каже:

– В минулому році ми придбали 100 «ледівських» світильників. Цього року плануємо придбати ще 200. Була прийнята програма харчування дітей, а також закупили посуд і обладнання в школи та дитячі садочки. В один дитсадок ми купили дитячу площадку за 60 тисяч гривень; біля автостанції завершується встановлення ще одного ігрового майданчика. Зробили поточні ремонти в дитячих садках сіл, поміняли вікна в школах…

– А яка ситуація із комунальними підприємствами? – цікавляться журналісти

– Сьогодні в мене була неприємна розмова на підвищених тонах з орендарем звалища. У 2008 році Тальнівська райдержадміністрація прийняла дуже цікаве рішення: міське звалище передали в приватні руки на 49 років. Коли район був цілісний, прибиранням займалося приватне акціонерне товариство «Комунальник». Зараз, з утворенням ОТГ, ми намагаємося створити комунальне підприємство, щоб самим обслуговувати громаду, а приватна структура шантажує громаду, – поділився наболілим Олексій Юрченко. – Ситуацією ускладнює те, що звалище лежить на землях села Глибочок, яке не входить до громади.

Міський голова каже, що адміністрація як сторона договору фактично усунулася від вирішення проблеми. Він ставить під сумнів факт законності договору, яким стратегічний об’єкт – звалище – передали в приватні руки.

– Декілька місяці тому ПрАТ «Комунальник» вже виставляв нам ультиматум. Тільки завдяки втручанню голови ОДА Юрія Ткаченка ситуацію вирішили. Олексій Віталійович розкриває історію і суть шантажу: попередня влада закуповувала для «Комунальника» техніку, перераховувала мільйони і при цьому фактично не було звітності.

– Після зміни влади «Комунальник» прислав нам лист, що в них немає водіїв і вони не возитимуть сміття. Ми вимушені були оголосити конкурс і до нас зайшла уманська фірма, проте «Комунальник» заборонив їй возити сміття на звалище. Якщо не знайдемо важелів впливу на приватну структуру, то будуть екологічні проблеми зі сміттям, – наголосив Олексій Юрченко.

Олексій Юрченко сподівається на швидке вирішення проблеми, і зазначає, що обов’язково знайде вихід.

Щоб не завершувати зустріч на такій гіркій нотці, черкащани відвідали одну із сімей, яка недавно отримала від міської ради соціальне житло та оглянули приміщення колишнього замку Шувалова.

Ірина РОТАЄНКО

Читайте також: У Тальному відбулася презентація книги про отамана Дерещука