^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
07.05.2018 7:41
473 переглядів
0 коментарів
У Тальному обвалилася частина технічного поверху п’ятиповерхівки

У Тальному завалилася частина технічного поверху п’ятиповерхового будинку по вулиці Соборній, 124. Цегляна підпорна стінка і три бетонні плити не витримали багаторічної безгосподарності. Інцидент ставався опівдні 27 квітня, коли святкували 95-річчя Тальнівського району. Обвал добре видно із об’їзної дороги, адже будинок на околиці, неподалік автостанції.

Будинок побудований житлово-будівельним кооперативом наприкінці 80-х років. Втім, з роками люди, які об’єдналися для будівництва, не змогли організуватися задля утримання будинку. Жителі нижніх поверхів постійно скаржаться, що підвал затоплює, а верхніх – що дах протікає.

Будинок не обслуговується комунальним підприємством «Наш дім». Голова кооперативу працює безкоштовно. Об’єднання співвласників багатоквартирного будинку (ОСББ) мешканці не створили, бо це додаткові витрати. Отож і надзвичайна ситуація виникла через відсутність злагодженої роботи мешканців будинку.

– Рік тому до мене зверталася жителька цього будинку і озвучувала проблему. Тоді їй було запропоновано зібрати жителів і створити ОСББ, щоб ми могли виділяти кошти на ремонт, – розповідає Олексій Юрченко, – на жаль, цього не було зроблено.

Як тільки стало відомо про надзвичайну ситуацію, туди виїхали спеціалісти міської ради, надзвичайними, поліцейські, представники управління експлуатації газового господарства і РЕМу. Із людьми зустрілися депутати Микола Гурбич, Віталій Шуляк та особисто міський голова Олексій Юрченко.

З часу виникнення надзвичайної ситуації при Тальнівській міській раді цілодобово працює спеціально створений штаб, який координує дії мешканців будинку і відповідних служб.

Ввечері 27 квітня було відселено більшість сімей над квартирами яких обвалився технічний поверх, та відключено газопостачання двох постраждалих під’їздів. А зранку 28 квітня проведено робочу зустріч за участю керівників міста, району та заступника голови облдержадміністрації Костянтина Омаргалієва, керівника Департаменту містобудування, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства Сергія Демиденка та заступника начальника Управління з реагування на надзвичайні ситуації Управління ДСНС України у Черкаській області Олександра Горобця та визначено першочергові роботи.

Комісія райдержадміністрації визнала обвал даху будинку надзвичайною ситуацією техногенного характеру.

Цього ж дня терміново скликано позачергову сесію міської ради. У її роботі взяли участь 19 депутатів. Міський голова Олексій Юрченко розповів депутатам про виконані роботи. Потім пропонує за рахунок коштів,передбачених на благоустрій, виділити гроші на обмежувальну огорожу з накриттям. Каже, це необхідно, бо є загроза подальшого руйнування «декількох елементів» будинку. За обрахунками підприємця Горбача, на неї потрібно до 25 тисяч гривень.

Ремонтні роботи поки проводити не будуть.

– Для того, щоб знати, що робити далі, зараз вам необхідно виділити кошти на експертизу із залученням спеціалістів інституту, який має право виконувати такі роботи. Сума проведення експертизи і висновку – орієнтовно від 25 до 30 тисяч гривень. Безцих робіт не можна говорити про подальші дії, – каже на сесії міської ради перший заступник голови РДА Володимир Гречка.

Далі між Володимиром Гречкою і депутатом Миколою Гурбичем відбувається такий діалог:

– Скажіть, за рахунок яких коштів буде робитися ремонт? – цікавиться депутат.

– За рахунок міського бюджету, – відповідає високопосадовець РДА.

– І районного?

– Ні. Оскільки об’єкт знаходиться на території ОТГ – це питання ОТГ.

Ось так… У 95-у річницю утворення Тальнівського району районна влада відхрестилася від вирішення проблем Тального.

Сесія міської ради одноголосно прийняла два рішення: про проведення робіт із благоустрою прибудинкової території за адресою м. Тальне вул. Соборна 154 та про вжиття заходів з ліквідації наслідків руйнування будинку, що може нести загрозу життю та здоров’ю людей.

Відповідно до прийнятих рішень зараз за рахунок коштів Тальнівської міської ради замовляється експертиза та виконали роботи зі встановлення захисної огорожі з накриттям навколо будинку.

Втім, без самоорганізації жителів будинку неможливо буде допомогти вирішити цю проблему.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: У Тальному розлилася річка