^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
01.05.2018 9:55
424 переглядів
0 коментарів
Весняний базар дивує. Особливо тих, хто зимою його ''прогуляв''

− Оце оказія, − сміється катеринопільчанка Марія Стрільченко, − Всю зиму я ігнорувала базари. Те померзло, а те дорожче, ніж у магазині. Чого його вештатися по морозі? Звикла купувати все в найближчому супермаркеті, та й розслабилась. Аж тут забрела з кумою на базар. Дивлюся: домашні яйця по 15 гривень, ще й покупці торгуються. А я ж купляла досі в магазині по 29! "Та ти що з глузду з’їхала? − сердиться кума, − Я по 20 продавала сусідам, а ти не могла сказати, щоб тобі зібрала? Чудна ти, та й годі!"

Містяни кажуть, що перед Великоднем за курячі яйця правили стабільно 30 гривень, але відразу після свята ціна опустилася до 18, а згодом до 15 гривень за десяток.

Окрім яєць базар приємно вражає ціною на сало. У порівняні з осінніми цінами, що сягали 80-85 гривень, а подекуди й ста, зараз за "стратегічний продукт українців" правлять 60 гривень за кілограм. Свинина тримається в ціні – 110-120. Кістки на борщ можна придбати за 25. Фартух та порібрину за 100. Ноги на холодець – 40-45 за кілограм.

Ціни на молочку теж дивують, правда, по-своєму. Молоко в ціні з осені не змінилось – 10 гривень за літр, а от сир та сметана виросли на 20 гривень, тепер за них хочуть 70 гривень за кілограм. Покупці мріють, що із встановленням тепла, ціна впаде.

− За молоко теж ранньої весни просили аж 40-45 гривень за трилітрову банку. Тепер спустили до 30, бо скисає. Сподіваюсь, що й сир та сметана подешевшають, −

каже катеринопільчанка Вікторія.

Першою редькою можна поласувати за 36 гривень, огірками за 35-40. Дешевші покручені. Минулорічні яблука – по 20.

− Мамусю! Купи рибки, − просить дитинча. − Оцієї, дрібненької!

− Та ні, зайчику, ми не братимемо морожену рибу по 37, якщо можна купити свіжих карасиків по 25. Ти ж любиш смажені карасики? − повчає матуся.

Домашня олія для карасиків коштує 26-28 гривень за літр.

Великим попитом катеринопільчан нині користуються петунії на висадку по 10 гривень за штуку, троянди (15-25), саджанці дерев (від 10 до 50), малини (гривня за штуку), розсада капусти та помідорів (15 гривень за 10 рослин).

Весна – пора відповідальна: що посієш, те – пожнеш!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Великодній ярмарок солодощів у Катеринополі