^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
25.04.2018 17:16
318 переглядів
0 коментарів
На Лисянщині в дефіциті сімейні лікарі, поліцейські й призовники

На черговій колегії райдержадміністрації підсумували економічний і соціальний розвиток Лисянського району у 2017 році. З доповіддю по цьому питанню виступила начальник відділу регіонального розвитку управління агропромислового та економічного розвитку РДА Людмила Деркач.

Вона відзначила, що 2017 рік був для аграрної галузі району складним через несприятливі погодні умови для вирощування сільськогосподарських культур. В цілому по сільськогосподарських підприємствах району загальний валовий збір зернових культур становив 117 тис. тонн, що на 55,9 тис. тонн менше, ніж у 2016 році при середній урожайності 47,3 ц/га, що на 15,4 ц/га нижче минулого року.

Сільськогосподарські підприємства завершили розрахунок за оренду землі та майна. Всього, згідно договорів оренди землі, нараховано 88,3 млн.грн. Плата за землю становить в середньому 6,7 відсотка від проіндексованої вартості землі та 9 тис. грн. за майно (3 відсотки від вартості майна). Розрахунок проводився в грошовій та натуральній формах оплати.

Станом на 1 січня 2018 року з 29 місцевих рад району виконання затверджених показників забезпечили 15 місцевих рад, що складає 51,7 відсотка. Із 12 джерел надходжень затверджені радами завдання виконані по всіх видах надходжень, крім акцизного податку, податку на прибуток підприємств комунальної власності та єдиного податку з сільгосптоваровиробників. Загальна заборгованість з платежів до місцевих бюджетів району діючими платниками становить 452,6 тис.грн.

Середній розмір пенсії в середньому по району складає 2007, 39 грн. Порівняно з попереднім роком вона зросла на 419 грн. Середньомісячна заробітна плата в районі на одного працюючого в галузі економіки району склала 5 579 грн., або 83,6 відсотки середньообласного показника (6 671 грн.). Заборгованість з виплати заробітної плати на початок року зафіксована лише в Лисянському РЕМ ВАТ ЧОЕ, і склала 895,4 тис.грн.

На території Лисянського району функціонує 38 лікувально-профілактичних закладів на 121 ліжко, 4 лікарські амбулаторії, 33 ФАПи. Забезпеченість посадами сімейних лікарів на 10 тис. населення при нормативі 4 складає 2,77. Жодна з сільських лікарських дільниць не має в штаті сімейних лікарів.

В закладах освіти району навчається 2021 учень, навчальний процес яких забезпечує 429 педагогічних працівників.

Районний військовий комісар Олександр Попік розповів про тривожну ситуацію з набором на строкову військову службу жителів району. Більшість сільських рад, за його словами, не проводить достатню інформаційно-роз’яснювальну роботу серед призовників, тому план з набору на службу в ВСУ під загрозою. На брак бажаючих працювати в поліції жалівся і начальник районного відділу поліції Олександр Антощенко. Нині там є 17 вакантних місць.

Начальник управління агропромислового та економічного розвитку РДА Віктор Грабовий запевнив, що аграрії району в оптимальні строки проведуть посів ранніх сільськогосподарських культур на площі 4328 га. Для цього вже є необхідна кількість посівного матеріалу, мінеральних добрив та паливно-мастильних матеріалів.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Дороги вже нема, проте надія ще залишається