^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
17.04.2018 13:10
279 переглядів
0 коментарів
Вклонилися світлій пам’яті ''батька міста''

13 квітня минуло 180 років від дня народження громадського діяча, літератора, краєзнавця, педагога і видавця Юхима Кримського, життя і діяльність якого тісно пов’язані із Звенигородкою. З цієї нагоди районним осередком Національної спілки краєзнавців України було проведено низку заходів. Зокрема в центральній районній бібліотеці, що носить ім’я Кримського, за активного сприяння працівників книгозбірні відбулася зустріч краєзнавців, творчої інтелігенції та просто небайдужих людей, котрі, спілкуючись в невимушеній обстановці за чашкою чаю, ознайомилися з архівними документами і матеріалами, що висвітлюють життя й побут родини Кримських, та мали змогу ще раз з відстані років оцінити слід, залишений в історії Звенигородки Юхимом Степановичем, якого за заслуги перед громадою і його непримиренну боротьбу з місцевими шахраями від чиновництва та казнокрадами, недаремно називають батьком міста.

На згадку про зустріч кожен її учасник отримав від бібліотеки ювілейний настільний календар з портретом Юхима Кримського та сувеніри. А наступного дня голова районної ради Володимир Кучер разом з громадськими активістами вшанували пам’ять славного земляка, поклавши квіти до його могили на міському кладовищі.

Шкода лише, що при цьому міська влада взагалі «забула» про того, хто дбав про соціально-культурний розвиток Звенигородки й нерідко піддавався за це різного роду нападкам. Соромно, панове…

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: Про те, що на серце лягло, пише вірші Микола Темченко