^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
05.04.2018 11:23
261 переглядів
0 коментарів
Іван Гегедош прозвітував за 2017 рік

30 березня о 16 годині у районному Будинку культури звітував селищний голова Катеринополя Іван Гегедош. На цей захід були запрошені усі гілки місцевої влади та мешканці селища. В холі Будинку культури проводилась реєстрація учасників. Окрім того, здійснювався попередній запис на виступ, щоб поставити запитання голові. Час для звіту обрали досить вдало: п’ятниця, кінець робочого дня. Однак люди збирались неквапливо, тому початок трохи затримався.

Врешті голова подав приклад мужності, знявши верхній одяг у холодній концертній залі, й відкрив збори. Усі інші учасники зібрання, за невеликим винятком, сиділи у куртках та пальто.

Слід зауважити, що людей у залі було значно менше, ніж на сходці Єрківської ОТГ, де були зайняті всі місця і окремі громадяни стояли навіть у проході. Чи то холод вплинув, чи мряклива погода, чи, можливо, байдужість катеринопільчан до життя селища, але факт залишається фактом.

Гегедош звітував жваво, впевнено, спокійно: як упродовж року селищна рада забезпечила функціонування місцевої інфраструктури, які дороги чи заклади , відремонтували, що придбали для дитячих садочків, лікарні, комунгоспу, скільки коштів і, головне, на що витратили, як співпрацювали з бізнесом та вищим керівництвом.

Зі звіту голови присутні дізналися, що в Катеринополі проживає близько 6 тисяч населення, з якого трохи більше 900 – діти й 2 250 – пенсіонери. Середня заробітна плата по селищу становить 4 тисячі, пенсія – 2 тисячі гривень.

Найбільше вболівань Івана Тіберійовича викликала робота комунального господарства, оскільки мешканці селища досить інертно заключають з ним угоди на вивезення твердих побутових відходів, ігнорують потребу встановлення водолічильників тощо. Разом з тим голова похвалився надходженням по проекту екологічного фонду облдержадміністрації двох нових транспортних засобів: контейнеровоза та асенізаційної машини. Гегедош закликав усіх долучитися до підписання договорів з комунгоспом та до співпраці з ліквідації стихійних сміттєзвалищ. Наголосив: щоп’ятниці проходитимуть заходи з благоустрою селища із залученням мешканців.

Голова нагадав також про потребу юридичного оформлення земельних угідь з боку населення, наголосивши, що в Україні є лише дві форми землекористування: оренда та приватна власність.

Повідомив, що селищна рада здійснила комплекс заходів (рішення і програма прийняті) із впровадження нового містечкового маршруту, однак справа призупинилася через брак коштів. (Згодом пояснить, що навіть не так через відсутність коштів, як тому, що їх потрібно повсякчас перенаправляти на інші невідкладні й важливі напрямки, які б мали фінансуватися з районного або державного бюджетів.)

Звіт голови присутні в цілому зустріли позитивно. Однак визрів у мешканців селища також ряд питань щодо поточного та капітального ремонту доріг, налагодження системи водовідведення, освітлення тощо. Гегедош за звичаєм не давав пустих обіцянок, сказав, що першочерговість ремонту тих чи інших доріг визначатиметься колегіальним, а не одноосібним рішенням відповідно до наявних коштів та ваги проблеми. Втім, зважаючи на реальний стан місцевого дорожнього покриття, присутніх така відповідь мало втішила.

− Ви ще раніше обіцяли включити ремонт вулиці Героїв Чорнобиля у план соціально-економічного розвитку, але й досі нічого не зроблено ні в аспекті ремонту, ні в аспекті відновлення освітлення! – нарікав Микола Химич.

− З лампочками все вирішимо, не проблема! А от ремонт дороги я не можу пообіцяти. Є вулиці куди гірші. Мусимо зосередитись на них. Фінресурс селищної ради, на жаль, не такий великий, − пояснив Гегедош.

Нашвидку голова обіцяв лише малозатратні заходи: десь пустити грейдера, десь підсипати щебеню.

− А що це за 2 бензокоси за 40 тисяч гривень (по 20 кожна)? Де ви такі знайшли? − допитувався молодий чоловік, що не відрекомендувався.

− Це мотокоси "Stihl". Чули про такі? Але не по траві, а по деревині. Кущорізи. Від перевіреного виробника. Якісний продукт. Ми ними 4 кладовища прочистили від парослі. Хлопці робили почергово: то однією, то іншою. Без упину. Поки одна охолоджується – інша працює, − пояснив селищний очільник.

− Які плани стосовно створення ОТГ? – цікавиться Григорій Вагапов.

− Після того, як сільські ради, що залишилися поза об’єднанням, подадуть свої повторні рішення, ЦВК призначить вибори. Певна річ, очікування всіх стомило. Але, як то кажуть, надія помирає останньою. Сподіваюся, що нам вдасться об’єднатися ще в цьому році, адже ми втрачаємо багато коштів та можливостей, які надаються як преференція ОТГ− зауважив Іван Тіберійович.

Перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Коваленко поцікавився, коли буде зроблено водовідведення по вулиці Чорновола біля підстанції.

− Наразі замовлено проектно-кошторисну документацію. Сума для втілення задуму потребується чимала, тому працюватимемо поетапно: потрібно забезпечити стік талих та дощових вод, поставити бордюри, "підняти" підстанцію, − сказав Гегедош.

Микола Письменний поцікавився, коли буде зроблено міст для вантажних авто.

− Для нашого бюджету це завдання непосильне, − почули у відповідь. − Тому хочу просити спонсорської допомоги у Юрія Косюка, нашого земляка, на виготовлення проектної документації, а на саме будівництво − у Фонду регіонального розвитку.

− Уже зараз ми бачимо, що не на всі потреби селища вистачає коштів, − взяла слово Тамара Комар. − А що буде після створення ОТГ? Люди від цього щось виграють?

− Попередньо прорахувати важко, − пояснив Гегедош, − бо ми не знаємо, яким буде формат громади, які села до нас приєднаються, а які ні. Одне очевидно: якщо уряд підніматиме зарплати, то безумовно збільшуватиметься витратна частина, але з утворенням ОТГ, значна частина суми від податку фізичних осіб (ПДФО) залишиться у громаді, а це чималі кошти!

Сергій Тищенко запитав у голови, яким чином селищна рада збирається забезпечити монетизацію пільгового перевезення громадян, що передана на місцеві бюджети.

− Я не можу Вам зараз відповісти, оскільки вищим керівництвом ще не визначена вартість самого проїзду, коли це станеться, ми винесемо дане питання на розгляд сесії, − поінформував Іван Тіберійович.

Насамкінець було проведено голосування. Звіт селищного голови з урахуванням поправок та зауважень громадян присутні у залі підтримали майже одноголосно.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Крига скресла. У Катеринополі хочуть громаду