^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
02.04.2018 21:15
525 переглядів
0 коментарів
Весну на крилах не принесли

21 березня в сполох забили жителі Кобринової Греблі Тальнівського району, які ще звечора і цілу ніч чули проникливі крики птахів. Отож на ранок люди пішли подивитися, що воно там за біда, і побачили близько сотні лелек, які на полі між Антонівкою та Кобриновою Греблею, недалеко від ставка, вишукували собі їжу. Серед них були і червонокнижні сірі журавлі.

– Я чула, що люди розривають тюки з соломою, несуть до місця ночівлі лелек і це, як на мене, найкращий спосіб обігріву, бо інакше вони не підуть на контакт, принаймні, доки мають сили, – каже провідний інспектор Тальнівського відділення ДСНС Алла Коренко.

Рятувальники порадили селянам залишати їжу птахам на відстані 10-15 метрів. Після того час від часу навідуватися, адже не всі можуть пережити морози, можливо, птахам знову потрібна буде допомога.

Після довгих перельотів і перепаду температури птахам не легко переносити холод.

– Ми із сином занесли два відра пшениці та кукурудзи, щоб хоч трішки підгодувати лелек. Близько підійти не можна – відразу піднімаються у небо. Правда, потім повертаються і їдять. Бачила по полю розкидані шматки хліба, люди чим можуть, тим і допомагають, несуть все, що мають. А хіба ж можна залишитися осторонь, коли весь вечір вони так жалібно курличуть, звуть на допомогу. Та ще й вночі, як на зло, не вщухають морози, – розповідає жителька села Катерина Захаревич.

Підгодовували лелек й інші селяни. Декілька найтяжчих днів допомагали перелітним птахам учні, учителі та працівники Кобриново-Гребельського НВК.

«Учні 9 класу ходили рятувати лелек. З собою взяли варені овочі, мішок кукурудзи, яку виділив сільський голова, та 3 ящики риби від магазину "Іванич". Дуже потомились діти, але лелек побачили лише далеко в небі. На полі було багато їхніх слідів і зерна, яке приносили жителі села, але вже самих лелек нема», – написала у Фейсбук Юлія Мантула. А трохи згодом, додала: «Маємо надію, що вони повернуться, гостинці на них чекають. Бачили їх, як кружляли над полем за Макшиболотом в сторону Гордашівки. Дуже вдячна учням за їхню турботу та небайдужість. Також дякуємо сільському голові Маляру В. І. та п/п Гетьманець Т. В. за матеріальну допомогу».

З понеділка синоптики обіцяють плюсову температуру. Тож жителі Кобринової Греблі сподіваються, що скоро лелеки відчують справжнє тепло дому й клекотітимуть у своїх гніздах.

До речі, за народним повір’ям ранній приліт журавлів – до ранньої весни.

Довідка: Сірий журавель включений до Червоної книги України. В Україні нараховується від 500 до 850 пар. Гніздиться переважно на Поліссі, але під час сезонних міграцій зустрічається по всій території. Зимує у Північній Африці, Західній та Південній Азії.

Ірина РОТАЄНКО

Читайте також: Як на Катеринопільщині лебедів та лелек рятували