^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
31.03.2018 23:21
550 переглядів
0 коментарів
Громадські слухання про тарифи

Ось уже тиждень з «легкої» руки спеціалістів райдержадміністрації та анонімів у Фейсбук в Тальному обговорюють ситуацію з комунальним підприємством «Водоканал». Точніше, з його заборгованістю перед РЕМом та підняттям тарифів. При цьому критикують теперішню міську владу, «забуваючи», що це борги минулих років, коли в керівництві міста і підприємства стояли зовсім інші люди. Та це ж не основне, головне – «затравити» Олексія Юрченка та його команду.

А тепер по порядку: дійсно, керівник «Водоканалу» Ігор Сімборський та міський голова Олексій Юрченко, як власне і голова адміністрації та інші посадові особи, отримали лист-попередження про припинення електропостачання «без додаткового попередження» з 10 години 15 березня. Але на відміну від не дуже відповідальних працівників райдержадміністрації не стали нагнітати ситуацію у Фейсбуці, а займалися робочими питаннями, шукали шляхи вирішення проблеми. Долучилися і відповідальні депутати міської ради, які не підігрували чиновникам-панікерам зарозумілою перепискою, а звернулися за допомогою до однопартійців. Зокрема, депутат Микола Гурбич зателефонував голові обласної ради Олександру Вельбівцю і попросив втрутитися та не допустити надзвичайної ситуації в громаді.

Саме завдяки обласному, а не районному керівництву тальнівчанам вдалося уникнути надзвичайної події. Тому міський голова Олексій Юрченко дякує голові обласної ради Олександру Вельбівцю, голові облдержадміністрації Юрію Ткаченку та заступнику міського голови Черкас Юрію Ботнару за розуміння і підтримку.

Діяльність КП «Водоканал» з надання послуг з централізованого водопостачання і водовідведення протягом тривалого часу носить збитковий характер. Частково ці збитки погашали за рахунок міського бюджету.

Передбачену в державному бюджеті компенсацію за різницю в тарифах станом на 1 січня 2016 року в сумі 928,6 тис грн. підприємство не може отримати в повному обсязі через відсутність постійнодіючого механізму її погашення. За 2016-2017 рік не погашено жодної копійки.

Протягом останніх років фінансовий стан підприємства погіршується, зростає кредиторська заборгованість за енергоносії, з виплат заробітної плати, з виплат страхових внесків, податків тощо.

На сьогодні кредиторська заборгованість перед РЕМом становить:

за активну електроенергію – 688,5 тис. грн.;

за перетікання реактивної електроенергії – 73,2 тис. грн. (71,8 не підтверджена рішенням суду)

Причина збиткової діяльності підприємства зумовлена насамперед невідповідністю рівня економічно-обґрунтованих витрат на послуги та діючих тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення для населення.

Тому іншого виходу, як підняття тарифів, немає. Про це йшлося на громадських слуханнях 20 березня.

– У нас тариф на водопостачання найнижчий в області. Він не переглядався від жовтня 2013 року. За цей час в рази зросла мінімальна зарплата, інші витрати на енергоносії, послуги, – каже керівник «Водоканалу» Ігор Сімборський. – Я не прийшов знищити підприємство, а хочу щоб воно розвивалося. Тому прошу жителів поставитися з розумінням до економічно обґрунтованих тарифів.

Звичайно, і тут не обійшлося без невдоволених: одним не подобається якість води, іншим – тариф. Хтось каже, що у «Водоканалі» захмарні зарплати.

Директор КП «Водоканал» Ігор Сімборський запевняє, що «заробітна плата керівного складу зменшена в штатному розписі. Це було основною складовою міської ради при прийнятті мене на роботу».

З метою приведення тарифів до економічно-обґрунтованого рівня у зв’язку із зростанням тарифів на енергоносії, у зв’язку із зростання мінімальної заробітної плати тощо КП «Водоканал» здійснило розрахунки економічно обґрунтованих витрат на централізоване водопостачання та водовідведення та подало їх до виконавчого комітету Тальнівської міської ради.

Ігор Сімборський каже: «КП «Водоканал» просить виконавчий комітет Тальнівської міської ради затвердити тариф:

Для населення

на послуги водопостачання – 17,33 грн. за 1 куб. м (без ПДВ);

на послуги водовідведення – 32,36 грн. за 1 куб. м (без ПДВ).

Для бюджетних установ

- на послуги водопостачання – 18,70 грн. за 1 м куб. з ПДВ;

- на послуги водовідведення – 33,01 грн. за 1 м куб. з ПДВ.

Для інших споживачів

- на послуги водопостачання – 20,39 грн. за 1 м куб. з ПДВ;

- на послуги водовідведення – 35,60 грн. за 1 м куб. з ПДВ.

Таким чином, тарифи на послуги КП «Водоканал » зростуть:

- на централізоване водопостачання – для всіх споживачів на 113,73%,

- на централізоване водовідведення – для всіх споживачів на 142,09%»

Люди знову зашуміли. Але альтернативи підняттю тарифів нема. Тим паче, що у сусідніх районах вони більші, ніж у нас тепер. Там піднімали тарифи «безболісно і поступово», а не так як у нас – раз на 5 років.

Тим, хто не спроможний оплатити послуги водопостачання і водовідведення ,держава надає субсидії.

Втім, окрім емоційної критики, під час громадського обговорення звучало і чимало конструктивних пропозицій. Міська рада їх справно записувала.

Зрештою, тальнівці мудрі і зуміють розпізнати, де справжнє піклування про громаду, а де дешевий популізм вічно невдоволених.

Світлана ПОЛІЩУК

Читайте також: Тальнівська міська рада надала 300 тисяч фінансової підтримки ''Водоканалу''