^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
29.03.2018 23:00
335 переглядів
0 коментарів
Слухали б цілий день

Колись на Явдохи давні українці зустрічали весну та святкували початок нового хліборобського року. Це було веселе і водночас величне свято із співом веснянок, іграми, зазиванням перелітних птахів швидше прилітати з вирію. Святкували його 14 березня.

Відродити призабуте свято взялися у Кривих Колінах. Минулого вівторка, перед святом Явдохи, на запрошення ТОВ «Урочище Журавське» (керівник Лілія Мовчан) тут відбувся концерт народного аматорського хору «Зелен гай» (с. Зеленьків), який очолюють досвідчені культпрацівники Володимир та Ганна Караульні. Це один із найстаріших колективів району, який трепетно береже традиції села. Створений він далекого 1951 року.

На зустріч із зеленьківцями прийшло чимало жителів Кривих Колін, а також приїхали гості із сусідніх сіл та навіть з Тального.

Концерт розпочався із виступу-привітання сільського голови Ольги Дяченко, яка нагадала присутнім, що в ці дні ми вшановуємо пам'ять великого земляка – Тараса Шевченка. Ольга Михайлівна процитувала Шевченкове «Село! І серце одпочине. Село на нашій Україні – неначе писанка, село…» та вручила хористам із Зеленькова запашний коровай, який є символом дружби та єднання.

Концертна програма зеленьківців була побудована так, що глядачі почули не лише відомі українські пісні, а й твори місцевих авторів, присвячені рідному селу та його жителям.

Бурхливі овації зібрали голоси-перлини Олени Бондаренко, Ганни Караульної, Ніни Куценко, Валентини Мамиш, Оксани Удачної, Володимира Тищенка, Ігора Зелінського…Ігор покорив публіку піснею «З’єднаємось у вірі, українці». Але гучні оплески і вигуки «Браво!», «Молодець!» отримав, коли разом із дідусем Володимиром Тищенком виконали пісню «Хай щастить».

Представив своєю майстерністю танцювальний колектив «Дивоцвіт» із номерами «Гуцулка» та «Василина». Відмінно виступила і танцюристка Катерина Удачна.

Глибоким щемом пройняла присутніх пісня з репертуару Наталії Цар «А мати жде..», присвячену матерям, які втратили своїх синів на війні. Виконавиця ледь стримувала сльози, і цей біль перекинувся жалісливим птахом на глядачів. Пісню слухали стоячи, дехто схилив голову та занурився у глибокі роздуми, а дехто ряснів від гірких сліз.

Порадували і вокальний ансамбль «Козачка» із піснею «Україна-вишиванка», і гордість Зеленьківського будинку культури, відомий в області фольклорний колектив «Берегиня», який виконав дві пісні – «Косив козак сіно» та «Їдемо на ярмарок». Поважного віку жінок хотілося слухати і слухати, бо не кожен день почуєш такі відточені до майстерності народні голоси.

Пісень звучало багато, співали і про батька, і про матір, про самотність і про кохання, про гостини і про родину, про кумів. Кожний виступ аматорів сцени був щедро нагороджений оплесками і емоціями вдячної і напрочуд активної публіки.

Наприкінці свята із щирими словами вдячності до хористів звернувся генеральний директор «Об’єднаної сільськогосподарської компанії» Ігор Новицький. Ігор Валерійович подарувавши зеленьківцям квіти та книгу про Криві Коліна. Весняним букетом і побажанням творчих успіхів привітав своїх односельців і тальнівський міський голова Олексій Юрченко.

Якщо на свято всі сходились швидко, то розходилися навпаки, повільно.

– Отак би й сиділа і слухала цілий день цих жіночок, такі вже талановиті люди, гріх і подумати щось не так, – ділиться враженнями із подругою одна із глядачок.

– Приїжджайте до нас в гості, – зазивають зеленьківці жителів Кривих Колін.

Дві години промайнули швидко, а спогади залишаться на все життя, бо люди в селі добрі і щирі, поважають тяжку працю і полюбляють після неї поспівати або хоча б послухати гарного співу. А всім відомо, що українська пісня – це душа народу!

Ірина РОТАЄНКО

Читайте також: Творчі звіти на Тальнівщині розпочалися із концерту білашківської самодіяльності