^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
27.03.2018 13:06
345 переглядів
0 коментарів
Запасаємося м’ясом, поки що до Великодня

Хоч минула неділя не балувала гарною погодою, проте на Звенигородському ринку було досить людно. Особливо біля м’ясних рядів, попри те, що ціни тут здорово «кусались». Так, кілограм м’якоті свинини коштував 130-140 гривень.

– Люди готуються до Великодня, тому й скуповують завчасно м’ясо, – чуємо від продавців, які попереджають при цьому, що перед самим святом ціни на нього ще підскочать.

Користувалося попитом і сало, ціна на яке була від шістдесяти гривень. Курятиною, яка подорожчала ще перед новим роком (домашня курка оцінювалася від 250 гривень і вище), цікавилися лише більш грошовиті базаруючі.

Взагалі ж дорожчають, хай і не набагато, майже всі продукти. В тому числі й городина. Так, за невеличкий гарбузик правили 20 гривень. На минулому рівні залишилися ціни на цибулю та капусту, тому біля них скупчувалися чималенькі черги.

Як бачимо, не справдилися райдужні перспективи від Володимира Гройсмана, який запевняв, що ціни на продукти будуть нижчими, ніж торік, а зростання минулорічних цін пов’язував зі збільшенням продовольчого експорту та недостатнім урожаєм фруктів й овочів, а ціни на м’ясо – з африканською чумою свиней, внаслідок чого скоротилося поголів’я тварин. А от президент Асоціації фермерів і землевласників України Іван Томич, як у воду дивився, стверджуючи, що у 2018 році мінімум на чверть зростуть ціни на м’ясо та молоко. При цьому він виходив з того, що вартість курятини завжди штучно підганяють під свинину, тому птиця також подорожчає, що ми й бачимо вже сьогодні.

Тож оскоромимося на Великдень, а далі – як Бог дасть.

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: Після 8 березня штучні квіти в Тальному популярніші за живі