^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
26.03.2018 12:06
317 переглядів
0 коментарів
Мандатний бізнес-клуб

В минулому номері ми згадували про сесію міської ради, що відбулася 6 березня, проте аби не псувати виборцям святкового настрою, розповідь про неї перенесли аж на сьогодні. І, виявляється, мали рацію.

Особливістю останньої сесії стала одна цікава деталь: ніколи раніше депутати від смішнозвісної більшості, що самі себе прозвали задовбистами, так відверто не демонстрували, для чого потрібні були їм мандати. А саме: отримавши повноваження від електорату, утворити на законних підставах такий собі закритий «бізнес-клуб», що не відстоював би потреби громади, а лише лобіював загребущі інтереси дуже вузького кола осіб.

По суто шкурні наміри неважко було здогадатися й раніше, проте лише 6 березня отримано прямі докази такої, з дозволу сказати, «політики».

Ну та перейдемо до конкретики.

На сесії зайшла мова по недавно придбаний для потреб комунального господарства міста новий універсальний трактор. Ця машина себе дуже швидко окупила, перекрила всі витрати на неї і тепер приносить пряму вигоду для міського бюджету. Адже потреба в послугах трактора існує постійно. Раніше доводилося техніку орендувати, що поглинає сотні тисячі гривень і забирає чимало часу на різні погодження. Зараз потреба у цих витратах відпала. Вигоди вже вимірюється сумою біля півмільйона гривень

Природна пропозиція: врахувавши позитивний досвід, придбати зокрема на зекономлені кошти інше дуже потрібну в міському господарстві машину автовишку. Це щоб зручно було підніматися на будівлі, на опори, обрізати дерева, розчищати небезпечне гілля і таке інше. З настанням тепла потреба у такому підйомному механізмові виникає практично щодня. Оренда автовишки обходиться бюджетові в півтори тисячі гривень щодня. До кінця поточного календарного року так набіжить десь понад 400 тисяч гривень, а до кінця наступного сезону витрати за оренду вдвічі перекриють вартість новенької автовишки.

Вигода очевидна для всіх. За винятком особливо задовбаних.

Вони за придбання нової техніки категорично не проголосували. Для читачів, що не вникали в особливості законодавства, нагадаємо, що розпоряджатися коштами міської ради не можуть ні відділи, ні виконком, ні казначейство, ні особисто міський голова. Це в повноваженнях лише депутатів.

А особливо задовбані вирішили: ну навіщо їм ще одна машина? Буде міська рада при потребі таку орендувати.

Можна й орендувати. Проте в кого, платячи йому сотнями й тисячами?

Отут про всякий випадок просимо вразливих читачів спершу присісти, а вже потім читати далі. Ну що, приготувалися? Тепер наставляйте вуха.

Орендувати вишку доведеться в… «Комунальника»! Отого самого, що двічі намагався, користуючись безмежним лобіюванням задовбистів, говорити з міською Радою мовою ультиматумів то довкола догляду за вулицями взимку, то довкола звалища.. Ну тепер він на вишці тарифи встановить… Можна передбачити, що вигідні собі, а не міському бюджетові.

Тут треба уточнити один аспект. Пригадайте, скільки клопоту торік, позаторік і раніше в Тальному завдавало весняне обрізання дерев. Автовишка «Комунальника» для таких робіт не пристосована. Конструкція її застаріла.

Аналогічно вона не підходить, коли мало місця для розворотів і поворотів. Так само через це не можна підняти в ряді місць вуличні ліхтарі на належну висоту, а лише трохи вище середини стовпа, внаслідок чого сильно програє освітлення вулиць. І доводиться більше споживати електроенергії.

Нова автовишка з такими роботами справилися б за виграшки. Адже технічний прогрес на місці не стоїть.

Але не справиться. Ну такі вже наші обранці з більшості. Їм вишки не треба. Розумну пропозицію з дурного розрахунку забалотували.

Ну хіба в тальнівчан терпець лусне і вони тоді про вишку згадають в своєрідний дохідливий спосіб…

В принципі можна орендувати іншу вишку, скажімо, в енергетиків. Та виникає кілька але.

По-перше, електрикам самим дуже часто випадає підніматися на висоту, то просто під такий момент вишку не позичать.

По-друге, доводиться нагадати, що в РЕМі (та й не тільки в ньому!) недавно відбулися занадто прямолінійні кадрові зміни, до яких, не дуже приховуючи, доклали зусиль у Черкасах саме ті політичні групи, що час від часу створюють проблему за проблемою і в нашому Тальному. Поза сумнівами, опонувати задовбистами вони не стануть.

Отак забезпечили бюджетну підтримку фірмі, яку завзято лобіюють. Місту це обійдеться принаймні в мільйон потрачених на вітер гривень

Що то – щедрий розмах….

Він вискочив, немов голий Пилип з конопель і в іншому питанні – коли зайшла мова про клубу в Гордашівці. Його покрівлю, яка перейшла на гицькову сучку ще в часи недавнього головуваня Царенка, бажано полагодити. І бажано поза графіком. Це не так то й просто зробити, коли бюджет громади розписаний до гривні.

І тут проззвучала розумна пропозиція: а давайте-но використаємо досвід, що вже виправдав себе на теренах району. Чом би нам не звернутися до сільгоспвиробників, що діють у селі, аби вони надали матеріальну й технічну підтримку сільському заладу культури. Ну ось як це зробили в іншому селі, тобто в Кривих Колінах. Тим більше від вас не раз звучала критика на адресу В. П. Мовчана, щось він, на вашу думку, не так зробив. То що вам заважає зробити більше Мовчана і краще Мовчана. То як, звертаємося з листом-проханням до гордашівських господарників?

Та ви що! Це ж як можна таке писати? Ну та й що, що саме звернення місту нічого не коштує? Все одно зась. Ось депутат Гижко категорично проти. Нинішній сільський староста, а колишній сільський голова Царенко також проти і руками і ногами.

Пропозицію смішнозвісна більшість зарубала в зародку.

І знаєте, чому? Бо найбільший орендар у Гордашівці і добродій Підгорний – це тотожні речі.

І отой добродій прямо прив’язаний до політиків, що піднесли Тальному цілу групу задовбистів.

Для повнити картини додамо, що сесія погодилася встановити півставки для працівника тренажерного залу і для прибиральниці в Червоному. Це плюс. Піде на це до кінця року менше сорока тисяч гривень

А от мінуси обходяться в мільйон. І що вдієш? Такі наші депутати.

Газета «Поле Честі» 15.03. 2018 року, № 11( 1066)

Читайте також: Дохлий пес у лопухах