^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
26.03.2018 12:04
627 переглядів
0 коментарів
Такі дорогі наші дороги

Минулого тижня у Кривоколінському центрі культури, освіти і духовності відбулися загальні збори жителів Кривих Колін, Чеснополя, Добрянки та Нової Павлівки. У них взяли участь керівники району, депутати обласної ради, генеральний директор «Об’єднаної сільськогосподарської компанії», депутат районної ради Ігор Новицький, директор ТОВ «Урочище Журавське» Лілія Мовчан, заступник головного лікаря центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Тимченко та начальник відділу управління соціального захисту населення Ірина Мороз. А також керівники установ та організацій, розташованих на території сільської ради.

Учасники послухали звіт сільського голови Ольги Дяченко про підсумки соціально-економічного розвитку на підвідомчій території за 2017 рік, спланували роботу та визначили завдання на 2018-й.

Ольга Михайлівна доповіла, що всі підприємства, які працюють на території громади, сплачують податки. Це надає можливість утримувати на належному рівні соціально-економічний стан громади. Разом з тим негативним є те, що одноосібники не сплачують прибуткового податку з обробітку своїх земель, а також є розбіжність, яку саме орендну плату офіційно оприлюднюють наші орендарі земель, зокрема Юрій Півторак.

Сільський голова прозвітувала, на що минулого року витрачали кошти і повідомила, що на 2018 рік передбачено такі витрати: на утримання сільської ради 1 млн. 50 тисяч грн. (це зарплата, енергоносії), по медицині – 52 тисячі (субвенція на невідкладну допомогу мешканцям громади, а також придбання кардіографа – 47 тисяч); на освіту субвенція становить 20 тисяч гривень (по 10 тисяч на шкільний автобус і дитсадочок); на культуру – 156 тисяч гривень. На проведення заходів – 52 тисячі гривень (новорічні подарунки, проведення свят і для творчих виїздів народного аматорського хору «Яблуневий цвіт»); на бібліотеку 103 тисячі (заробітна плата і передплата преси). На ремонт доріг 185 тисяч гривень. На поточний ремонт вуличного освітлення 25 тисяч…

– У їдальню, де робимо обіди після похорону, потрібна плита і холодильник, – бідкається Федора Стасюк.

– Федоро Степанівно, плиту і холодильник на сільську раду ми купити ніяк не можемо. Тому що в нас на балансі нема їдальні…

Люди пропонують створити комунальний заклад, який би займався організацією обідів, утриманням та ремонтом приміщення. Сільська голова пояснює, що це ляже додатковим фінансовим тягарем на односельців, бо доведеться платити із врахуванням зарплат, податків і т.д.

Вирішити питання із придбанням холодильника і плити пообіцяв депутат обласної ради Анатолій Скіченко.

Далі кривоколінці підняли ще одну болючу тему – ремонт доріг, яка викрила цілий ряд проблем , пов’язаних із цим. Наприклад, житель Чеснополя Анатолій Півторак занепокоєний, що в селі закрили магазин, аптеку, а це вже й рейсовий автобус не їздить.

– Мені потрібно хоч би 2 рази поїхати в Тальне, здати аналізи, виписати інсулін, який зразу не візьмеш… Як туди добратися? – запитує чоловік у влади. – На карті поки ще є села Чеснопіль і Добрянка, робіть щось…

Сільська голова каже, що питання руху автобусу в Чеснопіль і Добрянку стоїть не перший рік. Сільська рада постійно їх «закривала» наданням субвенцій на пільгове перевезення. Втім, після прийняття постанови про монетизацію коштів на пільгове перевезення механізму підтримки перевізника нема.

Чеснопільці попросили орендарів посприяти із підвезенням.

– Проблема з’явилася цього року. Будемо розглядати питання підвезення із Чеснополя до Кривих Колін, але зрозумійте правильно, ми справно сплачуємо орендну плату і виконуємо всі умови договорів, – каже генеральний директор ТОВ «Об’єднана сільськогосподарська компанія Ігор Новицький. – Жодний орендар в районі чи деінде не включає в умови договору зобов’язання власним коштом перевозити пайовиків. Відкрити власним коштом новий рейс практично не можливо: у нас нема ні ліцензії, ні дозволів. Цим має займатися спеціальна організація із власним лікарем та дозволами, а не просто – взяв дядько і повіз. Не кожний автобус може перевозити, і не кожна організація має право прийняти ці гроші. Разом з тим які бачу варіанти: узнати, скільки коштів витрачає АТП на даний маршрут і далі шукати резерви в сільському бюджеті. Для цього передивитися ваші витрати по селу.

Ігор Валерійович повідомив про заплановані у районному бюджеті кошти на проектну документацію, необхідну для ремонту дороги від кривоколінського мосту і далі в бік Лоташевого. Також закладено в бюджет кошти на ремонт дороги від Кривих Колін до Тального. «Тому прошу 200 тисяч, закладених в сільському бюджеті на ремонт центральної дороги в Кривих Колінах, залишити».

«Тільки що домовились із Анатолієм Петровичем (Скіченком – ред.), що будемо ініціювати ремонт дороги в Чеснополі. Просимо Ольгу Михайлівну долучитися, пройтися по людях, у яких присадибні ділянки біля Синюхи, включаючи і нас, для того, щоб зібратися і спільними силами зробити ямковий ремонт центральної дороги села».

Отож проголосували і в рішенні сходки записали, що в цьому році сільська рада має докласти максимум зусиль для ремонту доріг та сприяти вирішенню питання автобусного забезпечення і належного функціонування поминального залу.

Далі розглянули питання відчуження об’єктів комунальної власності – колишніх дитячого садочка і будинку культури. Вони давно пустують. Для їх відновлення потрібні мільйони, яких у сільському бюджеті нема. Тому сесія сільської ради прийняла рішення реалізувати ці об’єкти із аукціону. Загальні збори села підтримали таке рішення і запропонували кошти з реалізації майна направити на ремонт доріг.

Наступним питанням була оптимізація мережі закладів культури.

– Під час зустрічі у Чеснополі і тут звучало, що бібліотека в цьому селі не потрібна. Якщо так, то приймаємо рішення рекомендувати сесії сільської ради провести ліквідацію сільської бібліотеки, – каже Ольга Дяченко.

І додає, бібліотекар працювала на 0,25 ставки.

Під загрозою ліквідації опиняється і чеснопільський клуб. Він обходиться сільському бюджету – 20 тисяч на рік.

– Ми його утримували ради того, щоб у разі потреби було де з людьми зустрітися, або виборчу комісію розмістити, – зізнається Ольга Дяченко.

Вона закликає чеснопільців висловлювати свою думку щодо майбутнього установ культури. Ті спочатку мовчать. Кривоколінці теж не поспішають вирішувати за них. Зрештою, одна із чеснопільських жінок каже за всіх: «Бібліотеки не треба, в неї ніхто не ходить». З цим погоджується решта.

Збори теж підтримують ліквідацію бібліотеки.

– Економія бюджету тепер буде 15 тисяч гривень, – із сумом констатує сільська голова. Але якщо врахувати, що бібліотекар ще має відпрацювати 2 місяці і отримати розрахункові, то економія може бути значно меншою.

А ось клуб у Чеснополі залишили.

Зауважимо, під час розгляду таких важливих для питань нікого із представників районної культури у залі не було.

Власне, на цьому й вичерпався порядок денний. На завершення зібрання було надано слово директору школи Людмилі Мудрій та голові районної ради Валентині Любомській. Остання запропонувала маєтним чеснопільцям самим подбати про ремонт дороги. Ой, навряд чи її почують, адже над Синюхою влаштували дачі багато впливових тальнівських діячів, а їм хочеться, аби шлях до їхніх дач облаштували за казенний рахунок, а не з їхньої кишені. Тому з цієї пропозиції голови райради нічого не вийде.

На запитання присутніх відповідали заступник головного лікаря Центру первинної медико-санітарної допомоги Наталія Тимченко та представник управління соціального захисту населення Ірина Мороз. На відміну від попереднього оратора, їхні виступи прозвучали по ділу і тому викликали жваву зацікавленість.

Олег ШАТАЙЛО

Читайте також: Книги від щирого серця