^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
20.03.2018 23:15
672 переглядів
0 коментарів
Аграрії почали безстрокове блокування доріг

20 березня, о 10.00 аграрії з усієї України почали безстрокові акції з перекриття основних автомагістралей країни.

Як кажуть у прес-службі Всеукраїнської Аграрної Ради (ВАР), сільгоспвиробники йдуть на такий крок через несправедливу податкову політику влади, спрямовану на підтримку великих олігархічних компаній, що призведе до багатомільярдних збитків малих та середніх підприємств, пише "Аgravery".

Аграрії вимагають від Верховної Ради підтримати законопроект №7403-2, який відновлює відшкодування ПДВ при експорті сої та ріпаку. Якщо експортне відшкодування експортного ПДВ для олійних буде скасовано, збитки малих та середніх аграріїв сягнуть щонайменше 6,2 млрд грн. Закупівельні ціни на олійні культури упадуть на 16,7%. Це, в свою чергу, наносить збитки українським сільгоспвиробникам і збільшує прибутки переробних підприємств, що належать олігархам. Рентабельність вирощування сої та ріпаку скоротиться щонайменше на 17%, через що посівні площі під олійними культурами суттєво скоротяться. В результаті, «олійні правки» можуть зашкодити всьому агросектору України.

Невідшкодування при експорті окремих категорій товарів – це прояв податкової дискримінації та порушення основного із принципів Податкового кодексу України – рівність усіх платників перед законом незалежно від здійснюваного виду діяльності. Ця норма є також грубим порушенням зобов'язань, взятих Україною при вступі до СОТ і за Угодою про Асоціацію з Європейським Союзом.

На підтримку законопроекту №7403-2 виступили чотирнадцять обласних рад – більша частина держави, однак Верховна Рада продовжує затягувати розгляд цього документу та не включає до порядку денного.

15 березня аграрії уже проводили попереджувальні акції протесту і перекрили головні автомагістралі у Кіровоградській, Черкаській, Херсонській, Чернігівській, Вінницькій, Одеській, Рівненській, Хмельницькій та Полтавській областях. Загалом, на протест вийшло близько 2000 аграріїв, які вивели на дороги важку техніку та заблокували рух на годину: з 10:30 до 11:30.

Сьогодні аграрії блокували дороги у Черкаській, Вінницькій, Полтавській, Кіровоградській, Харківській, Чернігівській, Рівненській, Одеській, Київській та Хмельницькій областях на ділянках:

Черкаська обл.: автошлях Е-95, пост поліції, поблизу м.Умань;

Вінницька обл.: автошлях М-12, с. Степове;

Полтавська обл.: автошлях М-03, с.Чутово;

Кіровоградська обл.: автошлях М-12, за 10 км. від м.Новоархангельськ;

Кіровоградська обл.: автошлях М-14, останній пішохідний перехід на виїзді з м.Кропивницький в сторону м.Миколаїв;

Харківська обл: автошлях М-03, смт.Пісочин;

Чернігівська обл: автошлях М-01, с.Кіпті;

Рівненська обл: автошлях М-06, с.Головниця, 1,5км від посту поліції біля м.Корець;

Одеська обл: автошлях М-15, с.Кирнички (Ізмаїльський р-н);

Київська обл: автошлях Е-95, с.Іванівка;

Київська обл: автошлях М-06, пішохідний перехід на межі Макарівського р-ну і Житомирської обл.;

Хмельницька обл.: автошлях Е-50, с. Прибузьке;

Одеська обл: автошлях Р-70, м.Овідіополь, вул.Євгена Колісніченка,140;

Івано-Франківська: автошлях Н-10, с.Снятин, на межі з Чернівецькою обл.;

Сумська область: автошлях Н–07, Суми - Київ, район села Симонівка.

Проте, агровиробники припинили акцію з блокування доріг - парламент виконав їхню вимогу та вніс законопроект №7403-2 до порядку денного парламенту. За попередніми планами, цей законопроект сесійна зала ВР розглядатиме у четвер 22 березня. Якщо того дня парламент не скасує "олійні правки", аграрії погрожують новими, масштабнішими акціями протесту.

Читайте також: На Черкащині аграрії перекрили дорогу