^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
13.03.2018 22:42
483 переглядів
0 коментарів
За пару днів Ольга Ядловська перенесла кілька операцій

7 березня до Катеринопільської райлікарні доправили в тяжкому стані Ольгу Ядловську, у якої відкрилась сильна внутрішня кровотеча. На допомогу місцевим лікарям прибув хірург Ватутінської міської лікарні Василь Ковганюк. З’ясувалось, що в жінки під ниркою лопнула судина. Пацієнтку довелося терміново оперувати. І хоч операція пройшла успішно, жінка втратила багато крові. Розпочали екстрений пошук донорів. Ситуацію ускладнило те, що в Ядловської досить рідкісна група крові: третя, резус негативний.

Гінеколог Ольга Назаренко підключила до пошуку донорів усіх знайомих. Люди телефонували один одному, дехто за всіма номерами, що були в телефонній книзі. Окрім того, розмістили пост в Інтернеті, що закликав відгукнутися усіх, хто має відповідну групу крові. Друзі та родичі телефонували донорам, що були в лікарняній базі даних. Врешті необхідну кількість крові здали.

− Дякуємо всім, хто відгукнувся на наш заклик. Ще раз пересвідчилась: українці – не байдужі люди!− каже Ольга Назаренко. − Ми отримали багато дзвінків звідусюди. Кожен пропонував якусь допомогу. Так і повинно бути. Добре, що в нас є скільки хороших людей.

− Слава Богу, що вдалося розшукати донорів, − розповідає подруга Ядловської Надія. − Один чоловік приїхав аж із Ватутіного, а ще інший – зі Шполи!

На жаль, наступного дня з’ясувалося, що жінка все ж потребує термінової госпіталізації в Київ. Довелось викликати невідкладну швидку допомогу "Борис" і домовлятися про лікування у Національному інституті хірургії та трансплантології імені Олександра Шалімова. Цього разу було оголошено про збір коштів.

− Усе, що можна було зробити на місці, ми зробили. Але життя пацієнтки досі в небезпеці. Потрібна термінова госпіталізація в Київ, де є відповідні фахівці та необхідне медичне обладнання, − вболівала лікар Ольга Назаренко.

Спільними зусиллями меценатів, родичів, друзів та громади потрібну для транспортування Ольги Ядловської суму (а це 20 тисяч гривень) швидко зібрали. 8 березня хвора була вже в столиці.

Ще одну операцію здійснив професор Олександр Усенко – директор Інституту Шалімова, провідний хірург України.

Особлива подяка всім, хто долучився до спасіння Ольги. Найперше лікарям –хірургу Василеві Ковганюку, анестезіологу Василю Вихристу, професору Олександру Усенку, а також − Ользі Назаренко, Віктору Рожновському, Любові Сковпень, медперсоналу.

Окрім коштів, зібраних на перевезення Ольги Ядловської в Київ, як повідомив її чоловік Олександр Панченко, на його особистий рахунок надійшло 2 тисячі 800 гривень. Сім’я вдячна всім, хто відгукнувся на їхню біду.

Для небайдужих повідомимо, що оплату за операцію в столиці ще не здійснено. Тож збір коштів триває: рахунок Олександра у "Приватбанку": 5168 7573 3713 4797. Телефон для зв’язку: 096-48-55-226.

Ользі Ядловській 47 років. Чверть століття жінка пропрацювала у приймальному покої, допомагала рятувати людські життя. Одружена. Має двох синів, старший Ігор − студент, а менший Дмитрик − семикласник, навчається в школі.

Бажаємо їй якнайшвидшого одужання!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Людмила Борецька анонсувала появу в райлікарні п’ятьох молодих медиків