^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
13.03.2018 8:39
405 переглядів
0 коментарів
То що там світить древній Лисянці?

Очільник Лисянки Олександр Короленко на черговій сесії селищної ради пріоритетними цілями і завданнями у 2018 році назвав капітальний ремонт комунальних доріг селища, залучення інвестицій, підвищення соціальних стандартів життя населення. При цьому він наголосив, що демографічна ситуація в селищі залишається складною. Торік у Лисянці народилося 53 дітей і померло 110 жителів. Населення станом на 1 січня 2017 року складало 7 777 осіб.

На нинішній рік у селищі намічено, і за це проголосували депутати, облаштування тротуарів по вулицях Небесної сотні (колишня Котовського) та Гетьманський шлях (колись Леніна), провести капітальний ремонт дорожнього покриття на вулицях Тракторній та Громова, поточний ремонт на вулицях Незалежності, Червоній, Гоголя, Котляревського, Олега Стукала, Джерельній, Лісовій та ряді інших. Планується придбати автомобілі для посипання і очищення вулиць селища та для вивезення твердих побутових відходів.

Щодо інвесторів, то вони, як виявляється, самі шукають, куди б вкласти свої кошти. На сесії перед депутатами виступили представники однієї енергетичної кампанії з Черкас, які запропонували побудувати в селищі станцію, шо вироблятиме електроенергію від сонячного світла. Від цього місцевий бюджет щомісяця поповнюватиметься 80-90 тис. грн., а для жителів Лисянки буде відкрито 12 робочих місць.

Готовий допомогти коштами і народний депутат Валентин Ничипоренко. Його представник у районі Галина Шпак, виступаючи на сесії, запевнила, що депутат налаштований залучити з державного бюджету 560 тис. грн. для завершення будівництва знезалізуючої станції, що значно поліпшить якість питної води, для цього йому потрібна проектно-технічна документація з відповідними розрахунками, однак з цим поданням, наголосила представник, у селищній раді чомусь досі зволікають.

Громадські активісти Сергій Іщенко та Олександр Козлов знову озвучили на сесії свою позицію щодо встановлення пам’ятника Богдану Хмельницькому на центральній площі Лисянки, і висловилися за проведення громадського обговорення з цього спірного питання, щоб «воно було дійсне, а не на папері». Олександр Короленко закликав обидві сторони конфлікту, козаків і активістів, піти на мирову і спільно вирішити, яким бути центру древньої Лисянки, якій у цьому році виповнюється 425 років.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Мар’янівка – село старожилів