^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
12.03.2018 23:00
551 переглядів
0 коментарів
Депутати облради вимагають передати землі у користування громадам та звільнити начальника Держгеокадастру

2 березня депутати Черкаської обласної ради нарешті з третьої спроби наважилися кинути виклик земельній корупції – підтримали справедливі вимоги аграріїв і звернулися до Голови Верховної Ради України Андрія Парубія, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, Генерального прокурора України Юрія Луценка та в. о. голови Держгеокадастру Олександра Колотіліна з вимогою прискорити внесення змін до Земельного кодексу України в частині повернення повноважень органів місцевого самоврядування розпоряджатися землями державної власності за межами населених пунктів; провести комплексну перевірку діяльності керівництва Головного управління Держгеокадастру в Черкаській області; скасувати розпорядчі документи з надання земельних ділянок, щодо яких допущено порушення чинного законодавства України, а також звільнити з посади начальника Головного управління Держгеокадастру у Черкаській області Ольгу Залогу.

Те, про що говорили пошепки, було заявлено на весь голос – геть хабарництво, побори, договорняки і недобросовісних чиновників!

Чи не вперше в історії Черкащини оголосили про недовіру керівнику Держгеокадастру.

Власне, це було логічним завершенням протестних мітингів, які починалися на Маньківщині за участі місцевих фермерів та їх колег із Тальнівського, Катеринопільського, Лисянського, Уманського, Шполянського, Городищенського та інших районів.

У день проведення сесії обласної ради під її стінами і навіть у фойє і сесійній залі було майже 500 активістів з усієї області. Зокрема, Тальнівщину представляло понад 50 активістів районної організації Асоціації фермерів та приватних землевласників (голова Андрій Маленко). Не стали на заваді активістам ні несприятливі погодні умови, ні організовані владою посилені заходи безпеки (у приміщення пускали лише після огляду на наявність зброї), ні десятки поліцейських, ні «ремонтні роботи» комунальників, яким саме під час проведення мітингу взялися лагодити кабелі, ні, зрештою, несправна система «Рада»…

Мітингарі були налаштовані рішуче. Вони тримали плакати з вимогами «Виражаємо недовіру Держгеокадастру – руки геть від української землі», «Корупціонерам – тюрми», «Недовіра керівництву Держгеокадастру», «Ні корупції в Черкаському геокадастрі», «Смотрящіє» від Держгеокадастру руйнують життя українського села»... Тому значній частині обранців не залишили вибору – або йти з людьми, або здавай мандат. В результаті проект рішення підтримали 53 депутати із 55 присутніх.

Тепер аграрії добиватимуться, щоб вище керівництво держави почуло їх голос і звільнило Ольгу Залогу із посади.

Олександр ГРИГОРУК

Читайте також: Тальнівська міська рада придбала житло для дітей-сиріт