^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
12.03.2018 12:56
568 переглядів
0 коментарів
На Тальнівщині гральний бізнес відсутній

Обласне управління захисту економіки Національної поліції України не виявило на території Тальнівського району закладів грального бізнесу. Про це йдеться у відповіді, яка надійшла Тальнівському відділенню поліції 27 лютого цього року за підписом начальника управління Андрія Даниляка.

Інформація про пункти продажу ДЕРЖАВНИХ миттєвих лотерей «Космолот» та «Лото-Платинум» у Тальному, Ватутіному, Лисянці та інших містах області знаходиться на офіційному сайті «Української Національної Лотереї».

У Тальному таких пунктів два. Працюють вони від початку року.

З того часу громадські активісти, міська влада та поліція, як то кажуть, б’ють на сполох, бо пересічному громадянину важко відрізнити лотерейний термінал від забороненого грального автомата. Тому місцевим відділенням поліції для з’ясування ситуації ще 9 січня було відкрито кримінальне провадження та направлено доручення по ньому в Управління захисту економіки.

31 січня спеціально створеною комісією міської ради теж було здійснено рейд-перевірку даних пунктів. За результатами перевірки міський голова Олексій Юрченко направив у поліцію офіційний лист з вимогою «терміново вжити передбачені чинним законодавством заходи щодо припинення об’єктів незаконного грального бізнесу під виглядом випуску та проведення лотерей, а також притягнення до кримінальної відповідальності винних осіб».

Втім, самі організатори бізнесу стверджують, що їхня діяльність цілком законна. Мовляв, у місті відкрито не гральні салони, а пункти розповсюдження державних лотерей, ніяких лот-машин в їхніх приміщеннях немає, натомість працюють «термінали електронної системи прийняття ставок». Та й в «Умовах випуску та проведення державної грошової миттєвої лотереї «Космолот» серед іншого зазначається, що лотерея «не відноситься до азартних ігор, а випуск та проведення лотереї, прийняття ставок в лотерею не являється гральним бізнесом… Серед принципових відмінностей лотереї від азартних ігор є наявність призового фонду лотереї в розмірі 75 відсотків від сум доходів, отриманих від прийняття ставок, що є стримуючим фактором для виникнення ігрової залежності у гравців…». Така ж інформація стосується і «Лото-Платинум».

Через недосконалість законодавства офіційних підстав стверджувати, що тут порушують закон чи й взагалі закрити зали, немає. Знаючи це, представник компанії, яка здійснює лотерею в Тальному Вадим Дзендзюр 5 та 10 лютого двічі вимагав від міського голови спростування про те, що за вказаними адресами розташовані «об’єкти незаконного грального бізнесу». 13 лютого бізнесмен звернувся із заявою про вчинення кримінального правопорушення, бо йому не сподобалося, що 2 лютого на сторінці міської ради у Фейсбук йшлося про те, що «хоча міська рада не є каральним органом, але в разі неприйняття відповідних мір правоохоронними органами ми будемо змушені самостійно вирішити дане питання радикальними методами!»

Хто напоумив цього чоловіка звернутися із такою заявою, невідомо. Бо і в страшному сні не присниться, що працівники міської ради підуть бити і трощити термінали. Навіщо це їм? Радикальні дії влади можуть бути й іншими. Скажімо, заборонити здійснювати «державну лотерею» на відстані 5 кілометрів від навчальних закладів чи з 22 години до 8 ранку. І це реально.

Олександр ГРИГОРУК

Читайте також: У Тальному гральний бізнес працює під виглядом лотереї