^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
08.03.2018 6:51
481 переглядів
0 коментарів
Катеринопільчанин вирішив сплатити аліменти

Відомо, що згідно із чинним законодавством покарання для неплатників аліментів стало жорсткішим. Тепер злісним неплатникам можуть навіть без участі суду заборонити виїжджати за кордон, керувати автомобілем, користуватися вогнепальною зброєю та брати участь у полюванні.

Як поінформував міністр юстиції України Павло Петренко, на обліку у виконавчої служби нині перебуває близько 600 тисяч проваджень про примусове стягнення аліментів, з яких 90 тисяч стосуються боргів, що перевищують 6 місяців.

Новий закон почав приносити швидкі плоди. Зокрема, у Катеринополі один чоловік згадав про свої святі обов’язки перед дитиною і погасив заборгованість за 2 роки, сплативши 104, 5 тисячі гривень аліментів. Про це поінформували в обласному управлінні юстиції.

Пересічні катеринопільчани новий закон оцінюють по-різному. Чоловіки нарікають, що авто для них часто чи не єдиний (хоч і неофіційний) засіб заробітку, а тому, від того чи зможуть вони ним керувати, залежить матеріальне забезпечення не тільки першої сім’ї, а й другої, де, переважно, теж є діти. Жінки навпаки цьому нововведенню радіють.

− Ага, зараз осьо! Поїде він тепер у мене за кордон! На мерсі розсікає, а дитині на одяг копійки не дав. Хай попрощається зі своїм солоденьким життям. Сплатить мені 65 тисяч аліментів, а тоді буде далі шикувати й красунь міняти. Побачимо, хто тепер на нього, злидня, клюне, − іронізує єрківчанка Валентина. − Може тепер справжню любов знайде. Не за гроші. Це ж усе задля його блага!

Зауважимо, що тимчасове обмеження у праві користування автомобілем не застосовуватиметься до боржника у разі: а) якщо транспортний засіб для нього є основним джерелом заробітку, б) тоді, якщо боржник без нього не може обійтись у зв’язку з інвалідністю або на його утриманні є інша людина з інвалідністю, в) у випадку розстрочення або відстрочення сплати заборгованості аліментів, г) якщо боржник перебуває на військовій службі.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Катеринопільчан закликають обрати сімейного лікаря