^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
06.03.2018 23:43
337 переглядів
0 коментарів
У Катеринополі масово роблять щеплення від дифтерії

На сесії селищної ради головний лікар Катеринопільської ЦРЛ закликала депутатів поінформувати населення щодо необхідності проведення щеплень та ревакцинації від дифтерії.

− Вакцина у нас в необхідній кількості є, − повідомила Людмила Андріївна. − Зважаючи на серйозність та можливий спалах захворювання, дуже просимо донести цю інформацію до ваших виборців, родичів, друзів, знайомих і просто пересічних громадян. Діткам треба зробити щеплення, а дорослим ревакцинацію, яка здійснюється через кожні 10 років.

Нагадаємо, що в 2017 році в Україні не було зафіксовано жодного випадку захворювання на дифтерію. Однак наприкінці січня 2018 такий випадок зафіксували в місті Рубіжному Луганської області.

Захворювання передається через повітря, молочні продукти, контакт зі хворим, брудні руки, іграшки, постільну білизну. Інкубаційний період охоплює від 2 до 10 діб. Симптоми: підвищення температури, слабкий біль у горлі при ковтанні, збільшення мигдалин чи лімфатичних вузлів, сіро-жовті плівки на мигдалинах, в горлі, на задній стінці гортані. До ускладнень відносять сильну інтоксикацію, ураження нервових закінчень, ниркову та серцеву недостатність, інвалідність і навіть смерть. Щеплення проводяться дітям за відповідною лікарською схемою. Дорослим – кожні 10 років.

У інтерв’ю нашому журналісту Людмила Борецька також розповіла, що в райлікарні є достатня кількість антирабічної вакцини (проти сказу).

− Зараз у нас є 30 доз. Це на 6 осіб. При потребі придбаємо ще, − сказала лікар.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Катеринопільчан закликають обрати сімейного лікаря