^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
01.03.2018 22:52
827 переглядів
0 коментарів
Ой коли ж ти, тату, принесеш зарплату?

Вже другий місяць не отримують зарплати працівники Звенигородського виробничого-житлового ремонтно-експлуатаційного управління.

– Основною причиною ситуації, що склалася на сьогодні, є те, що держава не повертає комунальникам гроші за субсидії, – розповідає директор ВЖРЕУ Віктор Загородній, – а це відповідно впливає на фінансовий стан підприємства. Нам заборгували на сьогоднішній день понад сто тисяч гривень. Таким чином, немає коштів не тільки на виплату зарплати, а й на виконання планових завдань. Адже, окрім цього, маємо ще й дебіторську заборгованість.

Дійсно підприємство значно потерпає через те, що багато мешканців багатоповерхівок вкрай незадовільно розраховуються з ВЖРЕУ за надані ним послуги. А чіткого механізму стягнення заборгованості з них немає.

Тож, як говорить Віктор Загородній, подати до суду на злісних боржників невигідно. Справді, коли судовий збір становить 1700 гривень, а мешканець будинку має борг 1500-1600 гривень, то комунальники не тільки не матимуть з нього нічого, а ще затратять власні кошти.

Який же вихід?

– Якщо працівники РЕМу чи газової служби можуть «відрізати» боржникам світло чи перекрити газ, то ми подібних механізмів не маємо, – продовжує Віктор Васильович. – А разом з тим, аж ніяк не можемо відмовитися обслуговувати той чи інший будинок, якщо в ньому 65 відсотків мешканців добросовісно розраховуються за послуги, а решта 35% не хочуть цього робити. А в місті, до речі, є такі будинки, у яких 30% – квартиранти, від яких нікого не доб’єшся, а ще стільки ж квартир стоять порожніми.

І все ж, як би там не було, терпець в комунальників може урватися будь-коли. Тоді безумовно Звенигородка потоне в смітті, а багатоповерхівки почнуть валитися. Хоч міські і районні владні мужі зберігають за такої ситуації олімпійський спокій. Більше того – в районній державній адміністрації навіть рекомендації щодо цього деякі мають. Так, як бачимо з повідомлення на сайті РДА, комісія з питань заборгованості із заробітної плати під головуванням заступника голови РДА Руслана Каюка, розглянула це питання, в результаті чого вирішено (подаємо дослівно):

«Комісійно вирішено запросити споживачів житлово-комунальних послуг, зокрема тих, хто має заборгованість по комунальних платежах перед виробничо-житлово-ремонтно-експлуатаційним господарством для з’ясування обставин та вирішення питання сплати заборгованості на наступне засідання комісії. Разом з тим рекомендовано керівнику ВЖРЕУ Звенигородської міської ради ініціювати вирішення питання щодо стягнення заборгованостей із споживачів житлово-комунальних послуг у судовому порядку».

Отакої! Як сказав свого часу класик, це було б смішно, аби не було так сумно…

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: Твори українських класиків у новій формі пропонують школярам Звенигородщини