^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
27.02.2018 13:03
363 переглядів
0 коментарів
З піснями і варениками хижнянці побували в Пирогово

Серед тих, хто прощався минулої суботи із зимою у Пирогові, тобто в музеї під відкритим небом на околиці Києва, були й учасники народного аматорського фольклорного ансамблю «Калина» з села Хижинці (на знімку), причому - єдині з Черкащини.

– Святкували Колодія, або ж Масницю. Гуляли два дні – з обрядами, піснями і танцями. За свій виступ, у якому відтворили традиції, атрибутику, пісенний матеріал Лисянського краю, одержали подяку від організаторів свята. Не обійшлося й без традиційних частувань. Пригощали, як ведеться, варениками, оковитою. Млинці – не наша традиційна страва, а російська. У нас варили вареники – із сиром, сметаною, в маслі. Казали, вареники – Божі хваленики, – розповіла керівник колективу Валентина Маленко.

Масниця – лиш одна із назв старовинного свята. У різних куточках України його називали по-своєму: Туриця, Колодка чи Колодій. Цього дня прийнято було чіпляти на ноги обрядові колодки. На вигляд вони різнилися, але призначення мали одне: покарати неодруженого хлопця. Таке жартівливе покарання довелось терпіти й хижинському парубку Андрію Опеньку, дужому, фізично розвиненому. Він узяв участь у змаганнях нежонатих парубків і виграв приз – сертифікат на 500 гривень.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: В Корсунь-Шевченківському відбувся фестиваль хореографічного мистецтва