^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
26.02.2018 14:10
1364 переглядів
0 коментарів
Надія Савченко відвідала Звенигородку

Минулої неділі у Звенигородському районному будинку культури відбулася зустріч з народним депутатом України Надією Савченко. Вона збіглася з річницею вшанування пам’яті жертв Революції Гідності.

Надія розкрила своє бачення зміни політичної системи в Україні, яка б, на її думку, забезпечила б народу гідне європейське життя. Зокрема йшла мова про оновлення Конституції, нові виборчі закони, систему референдумів:

– Повинен бути референдум, на якому людей будуть запитувати, якщо ми розподіляємо бюджет, то що ми робимо в першу чергу: відновлюємо завод і створюємо робочі місця, чи криємо дахи, будуємо дорогу? Тоді кожна людина буде розуміти, що від її голосу, від її рішення щось залежить і люди будуть активніші, – висловила своє бачення Надія.

Щодо виборчого законодавства, то, на думку народного депутата Надії Савченко, ця паперова тяганина своє віджила, але вигідна владі тим, що через «бюрократію легше робити корупцію». Нині у вік електронних технологій, коли видають біометричні паспорти, люди мають освоїти систему швидкісного голосування відбитками пальців. І тоді жоден голос не буде вкрадено.

– Закон про землю повинен бути продуманий грамотно владою, яка є від народу і за народ, бо якщо зроблять земельну реформу ці, що сьогодні при владі, з ким я щодня зустрічаюся в парламенті й уряді, то я розумію, що в принципі це буде останньою крадіжкою того, що ще можна вкрасти в Україні, – сказала Надія Савченко.

Звенигородчани звернулися до народного депутата зі своїми проблемами – у Звенигородці пропадає у криницях вода, тож Надія пообіцяла вислати екологічну комісію, також непомірно зростає вартість водопостачання і водовідведення, а ще неефективно діє правоохоронна та судова система, не задовольняє людей пенсійна реформа. Ці та інші письмові звернення народний депутат забрала з собою.

Гостра дискусія розгорілася щодо закону Савченко, за яким строк тримання в СІЗО дозволив деяким засудженим раніше вийти на свободу. До депутата звернувся звенигородчанин Володимир Когут. Він втратив старшого сина, який загинув від звірства міліцейських злочинців, потім шість років добивався справедливого правосуддя, але за законом Савченко вбивці знову на волі. Надії довелося аргументувати доцільність і слабкі сторони цього закону, та горе батька від того не поменшало.

Враження від візиту скандальної парламентарки у звенигородчан, яких було в залі чимало, склалися різнополярні. Дехто відчув наближення виборів, а декому припала до душі щира відвертість молодої людини.

Раїса БІЛЕЦЬКА

Читайте також: Учасницю АТО Ольгу Зеленюк-Юріну посмертно нагородили відзнакою ''Холодний Яр''