^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
22.02.2018 8:42
429 переглядів
0 коментарів
Новий рік приніс нові клопоти медпрацівникам Звенигородщини

Новий рік приніс нові клопоти медпрацівникам Звенигородщини: вже в січні в районі було зафіксовано захворювання на кір. Як повідомляють у Звенигородському міськрайонному відділі Державної установи «Черкаський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України», серед хворих – дитина шести років та двоє дорослих. З трьох випадків захворювання два носять так званий «завізний» характер, оскільки з недугою до інфекційного відділення потрапили двоє жителів Лисянського району.

Як наголошує районний інфекціоніст і завідувач інфекційного відділення Звенигородської центральної районної лікарні Володимир Морозов, заразливість кору дуже висока. Джерелом інфекції є хворий на кір. Найчастіше ним хворіють діти без щеплень, відвідуючи дитсадки й школи. Хоч «підчепити» кір можуть і дорослі та підлітки, яким не робили вакцинацію.

Таким чином, основною умовою уникнення хвороби є вакцинація. З цим ситуація в районі є в основному благополучною. Згідно даних ЦПМСД минулого року з 323 дітей щеплено від кору 317. У шестирічному віці запланували всіх 360 дітей. Стовідсотково вакциновано всіх 143 малюків, віком від двох років. Не щеплено лише з вини батьків 2,6 відсотка дітей, віком від семи років. Тож лікарі закликають всіх батьків переглянути своє ставлення до профілактичних щеплень, а заодно нагадують, що в Україні застосовується комбінована вакцина для профілактики відразу від трьох хвороб – кору, краснухи та епідемічного паротиту. Її придбало Міністерство охорони здоров’я через міжнародні закупівлі ЮНІСЕФ за бюджетні кошти. Вакцинація проводиться у закладах охорони здоров’я безкоштовно.

Та якщо кору в районі поставлено заслін, то медики все частіше говорять про можливий спалах не менш небезпечної хвороби – дифтерії, від якої звенигородчани в переважній більшості не мають потрібних щеплень. Тому лікарі радять не зволікати із вакцинацією й від дифтерії, яка вражає органи серцево-судинної, дихальної та нервової систем.

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: Кількість хворих на кір в області збільшується