^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
18.02.2018 20:14
1030 переглядів
0 коментарів
Солодка отрута

– Не перший рік на зиму підгодовую пасіку. Але щоб від цього гинули бджоли, з таким зіткнувся вперше. Грішу на тальнівський цукор. Більше нема на що. Вулики регулярно обробляю, щоб не завівся кліщ. Зазираю і на цей раз – а вже нема кого рятувати, всі осипалися лапками догори. І що насторожує: видохли лише ті вулики, які підгодовував сиропом, – скаржиться на базарі один пасічник. – Але що там у мене – лише дві сім’ї гавкнули. А он у Кривих Колінах в одного чоловіка 45 вуликів дуба дали від сиропу.

– А у нас в Глибочку 30 бджолосімей загинуло. Теж люди нарікають на цукор, – підтримує діалог співрозмовник. – Недарма ж пишуть, як сучасні технології вирощування буряків та виробництва перетворюють цукор на дуже небезпечний продукт для комах та людей. Через це ніби і кондитерська фабрика «Рошен» від тальнівського цукру відмовилася навідріз, «самі його жерість», кажуть.

Дядько ще довго розказував про всілякі гербіциди, пестициди, які спочатку попадають у коренеплоди, а звідти в цукор. Тобто, про все те, що ми чуємо з екранів телевізорів та з газет. Але досі вважали, що це лихо мине наших пасічників. Не оминуло…

Степан ВІЗІРЕНКО

Читайте також: Через викиди в Тальнівських річках почала гинути риба