^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
14.02.2018 20:46
816 переглядів
0 коментарів
Крига скресла. У Катеринополі хочуть громаду

Минулого тижня ініціативна група катеринопільчан у складі 11 осіб на чолі з Григорієм Вагаповим (голова) та Миколою Замковенком (секретар), керуючись нормами законів України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" та "Про місцеве самоврядування в Україні", заклала почин до створення Катеринопільської ОТГ із центром у Катеринополі, подавши у Катеринопільську селищну раду відповідне письмове звернення.

Ймовірні кандидати на голову поки що не обговорюються.

Відомо, що в Катеринопільському районі уже функціонує 2 ОТГ – Мокрокалигірська та Єрківська. Наразі поза об’єднанням залишились 18 населених пунктів. Які з них виявлять бажання увійти до Катеринопільської громади, на сьогодні достеменно невідомо.

Тим часом, багатьох людей цікавить питання, що буде з районом, коли будуть сформовані всі ОТГ. На нього 7-го лютого 2018 року в інтерв’ю порталу "Децентралізація" відповів віце-прем’єр-міністр - міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Геннадій Зубко. "У районах, територія яких повністю покрита об’єднаними громадами, райради усвідомлюють, що втратили повноваження. Запропонуємо Верховній Раді здійснити укрупнення декількох районів. Це певним чином розв’яже проблему дублювання функцій, заощадить державні гроші та забезпечить чинним районним адміністраціям і радам навантаження. На наступній сесії запропонуємо парламенту наблизити межі районів до госпітальних округів", − зазначив віце-прем'єр.

Окрім того, він назвав перелік функцій та посад, що залишиться у компетенції органів районного рівня. "Це управління соцзахисту, фінансове управління, управління економіки тощо. Райдержадміністрація повинна координувати дії територіальних громад, зокрема й щодо дорожнього господарства. Якщо дорога ремонтується, то ремонт має бути виконаний комплексно, а не шматками: лише до межі тієї чи іншої ОТГ. РДА має повідомляти громади про державні програми − наприклад, з підтримки тваринництва та оновлення сільськогосподарської техніки. Там не розподілятимуть кошти, а лише координуватимуть напрямки роботи громад. А дублювання функцій ми прибираємо постановою Кабміну", − зауважив Зубко.

Тим часом, об’єданані громади, вважає міністр, візьмуть на себе функції фінансування освіти, первинної медицини, агропромислового розвитку, культури та спорту.

11 лютого тезу "Чи потрібна місту ОТГ. З якими селами об’єднуватись?" винесла у "Фейсбук" на обговорення також група "Smart Misto Zvenyhorodka".

Нагадаємо також, що відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів від 12 липня 2017 року ("Про затвердження переліку та складу госпітальних округів Черкаської області"), Катеринопільщина має увійти до Центрального (Звенигородського) госпітального округу, куди також увійдуть Шполянський, Лисянський, Звенигородський район та місто Ватутіне.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Лисянщина ніяк не може ''народити'' об’єднану громаду