^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
08.02.2018 21:43
472 переглядів
0 коментарів
Реформи по-тальнівськи

Батьки 11 дітей з Шаулихи та 2-х з Папужинець виявили бажання, щоб їхні діти навчалися у Тальному. Втім, начальник відділу освіти Тальнівської міської ради Тетяна Коломинська каже таких дітей значно більше.

– На даний час маємо 59 учнів, які проживають у селах, що не входять до об’єднаної територіальної громади, але навчаються у наших навчальних закладах і потребують підвезення, – ділиться інформацією Тетяна Борисівна. – Декого із таких дітей привозять батьки, а інших – шкільний автобус райдержадміністрації.

Тальнівська об’єднана територіальна громада, як і решта сіл, входить до Тальнівського району, тому здавалося б, які проблеми – ми ж одне ціле! Але ні. Щоб підвозити дітей з Шаулихи і Папужинців шкільним автобусом, який закріплений за Веселокутською школою, першому заступнику голови РДА Володимиру Гречці довелося 1 грудня скликати цілу нараду за участю сільських голів, представників міського і районного відділів освіти, фінансистів.

І тут виявилося, що район у нас один, а підвідомчі території різні! На нараді йшлося про те, що начальник відділу освіти райдержадміністрації не має повноважень видавати накази, затверджувати список учнів і призначати супроводжуючого на перевезення дітей із сіл, які не входять до об’єднаної територіальної громади у міські школи. Бо згідно із діючим законодавством відділ освіти РДА забезпечує їх підвезення до найближчого навчального закладу «на своїй підвідомчій території». Тобто, в даному випадку – до Лісівської та Веселокутської шкіл.

Щоб нас не звинуватили у поширенні чуток, процитуємо з офіційного сайту адміністрації інформацію стосовно того, що ж вирішили на тій нараді: «За результатами обговорення Володимир Васильович дав доручення сільським головам звернутися із клопотанням до відділу освіти про забезпечення перевезення. А відділу освіти підготувати звернення до сільських рад і ОТГ про співфінансування даного маршруту. Відтак сільським головам необхідно розробити Програми про підвезення учнів та працювати над укладанням соціальних угод із сільгоспвиробниками саме з цього питання. Окрім цього, необхідно провести роз’яснювальну роботу із батьками».

Оце допомогли! Сільські ради мають звернутися до відділу освіти РДА, а той має звернутися до сільських рад, і все – справа зроблена!

Зрештою, скільки б не проводили «роз’яснювальну роботу», батьки і діти вільні у виборі навчального закладу. Тому їх не цікавлять «підвідомчі» і «непідвідомчі» території та хто фінансуватиме маршрут шкільного автобусу. Їх хвилює майбутнє дітей та те, що у Шаулисі вже школи нема.

Нагадаємо, декілька років поспіль, відколи «реорганізували» школу в Гусаковому Звенигородського району, 15 дітей навчаються в сусідньому Кобриновому Тальнівського району. Відстань між селами – 4 кілометри.

Світлана ПОЛІЩУК

Читайте також: Тальнівські рятувальники навчали жителів Мошурова правил безпеки