^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
06.02.2018 18:31
290 переглядів
0 коментарів
За побиття – два місяці арешту й амністія

У лютому 2016 у Катеринополі розгорівся гучний скандал. Власник одного з містечкових магазинів побив неповнолітню продавщицю, звинувативши її та напарницю (теж неповнолітню) у нестачі 6 тисяч гривень. Побита дівчина потрапила до районної лікарні з головним болем та нудотою. За даним фактом було відкрито кримінальне провадження.

15 січня 2018 року в Катеринопільському районному суді оприлюднили вирок у цій справі. Доведено, що підприємець прийняв двох неповнолітніх дівчат на посаду продавців магазину з графіком з 08:00 до 20.00, завідомо знаючи, що вони є неповнолітніми. Дівчатам не встановили скорочений робочий час, не роз'яснили права та обов'язки, не виплачували заробітну плату. Податки у відповідні органи за них теж не сплачувались.

Окрім того, неповнолітніх продавщиць не поінформували під розписку про умови праці.

Обвинувачений визнав свою провину, розкаявся. Розповів, що взяв неповнолітніх дівчат на роботу, а згодом, за результатами ревізії, виявив нестачу коштів. Виник конфлікт. Під час суперечки дівчата не визнавали своєї причетності до виявленої нестачі та демонстративно записували розмову із роботодавцем на мобільний телефон. При цьому, за словами підприємця, у нього була інформація від людей, що продавці вечорами виносили до свого дому товари. Така поведінка дівчат його обурила, тому, перебуваючи у збудженому стані, він не стримався та вдарив одну із них в область виска долонею.

Суд, зважаючи на каяття та те, що обвинувачений є постраждалим від наслідків аварії на ЧАЕС 4 категорії, а також, на те, що він доглядає батька, який досягнув 70-річного віку, призначив чоловікові покарання у вигляді двох місяців арешту.

Втім, на підставі статті 1 Закону України "Про амністію у 2016 році" звільнив його від відбування призначеного покарання. Міру запобіжного заходу обвинуваченому не обирали.

Степан ВІЗІРЕНКО

Читайте також: У Катеринополі роботодавець побив у підсобці свою працівницю