^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
05.02.2018 22:20
256 переглядів
0 коментарів
Крути: і сум, і біль, і пам’ять

26 січня в залі Тальнівської районної бібліотеки відбулася історико-літературна година «Крути: і сум, і біль, і пам’ять», присвячена 100-річчю бою під Крутами. Щоб ще раз пригадати омиту кров’ю сторінку історії прийшли школярі-старшокласники другої міської школи.

– У Києві ідейна молодь – гімназійні учні, студенти університету з власної ініціативи зорганізували військову сотню і зголосилися захищати рідну Україну, – розповідають ведучі Влада Мацкевич та Ірина Сливка.

Дівчата розповіли, як все починалося, і як трагічно закінчилося. Що довелося пережити ще зовсім юним та хоробрим серцям.

Щоб передати увесь той біль і жах, який українці перенесли на собі в часи більшовицької навали, керівник історико-літературного клубу «За Україну» Тальнівського НВК №1 Олександр Лущан представив відеопрезентацію про подвиг юних учасників бою під Крутами. Нескорені духом люди під прицілом більшовицьких мушкетів співають гімн України, за що їх розстрілюють, моменти стрічки торкають глибокі патріотичні почуття.

– Чи знали ви, діти, що крутівців називають першими кіборгами?, – запитує Олександр Григорович присутніх. Всі кивають головами, адже і дорослим і малим слово «кіборг» відомо далеко не з фільмів, а з сьогодення.

Під час заходу учні мали можливість прослухати композицію Сергія Василюка, лідера гурту «Тінь сонця» – «Не плач» або, як ще її називають «Бій під Крутами», в якій автор передав всі страшні кольори того дня.

"Роз'ятрений степ, окроплений сніг

Юнацькою кров'ю тих, хто спати не міг.

Заклякли слова, урвались шляхи.

В застиглих очах залишилась ти.

...Ніколи не плач...

...Ніколи не плач..."

Ірина РОТАЄНКО

Читайте також: Тальнівські ліцеїсти нагодували пернатих салом