^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
30.01.2018 14:31
497 переглядів
0 коментарів
Ольга Ніколенко про готовність району до снігоочищення та ліквідацію наслідків негоди

За період від останнього снігопаду катеринопільські чиновники вислухали чимало скарг від місцевих жителів. Кажуть, що телефонували їм і о першій, і о другій ночі. Чимало дісталося місцевій владі також у соціальних мережах. Люди нарікали на, відсутність електроенергії, нерозчищені дороги, колапс транспортного сполучення тощо. Головний меседж: влада, як завжди, не була готовою до зими.

У зв’язку з цим у п’ятницю 26 січня голова Катеринопільської райдержадміністрації Ольга Ніколенко дала прес-конференцію для журналістів, що проходила за участю керівника Катеринопільського РЕМу Сергія Ченчика. Метою зустрічі було прозвітувати про виконану роботу, окреслити основні труднощі та намітити перспективи їх подальшого вирішення.

− Поміж наших громадян було багато нарікань, що район був абсолютно неготовим до приходу зими, − почала доповідь Ольга Петрівна. − Це не зовсім справедливо. Усе, що від нас залежало, ми робили. Заздалегідь провели нараду за участю сільських голів, на якій рекомендували закласти кошти для снігоочищення та укласти відповідні договори з місцевими сільгоспвиробниками. Ще в жовтні перевірили справність та готовність снігоочисної техніки райавтодору. Але, на жаль, із такою кількістю опадів, що водночас випала на нашу місцевість, ця техніка не змогла впоратися, оскільки на сьогоднішній день вона вже суттєво застаріла. Ситуацію ускладнило ще й те, що напередодні функції з обслуговування доріг місцевого (обласного та районного) значення було передано з компетенції "Укравтодору" обласним державним адміністраціям, а ті, відповідно, розподіли їх по районах. Відтак, у нас на обслуговуванні з’явилось понад 200 км доріг, які досі обслуговувала структура автодору.

Ольга Ніколенко розповіла, що, зважаючи на нові обов’язки, які були передані районній владі, вона, як керівник змушена була перервати відпустку і скликати штаб із ліквідації наслідків негоди:

− На момент мого приїзду назріло питання дорожнього сполучення із Пальчиком, де сталася масштабна енергетична катастрофа. Там дерева, падаючи під вагою снігу, зруйнували 33 електроопори. Щоб ремівцям дістатися до місця аварії, необхідно було розчистити дорогу, а зробити це без потужної техніки було неможливо. На щастя, нам зголосився допомогти підприємець Михайло Морозюк, у якого є необхідний технічний ресурс. Вдячна, що він відклав свої справи, плани задля порятунку району. Адже окремі села, такі як Пальчик, Луківка, Ямпіль, близько тижня потерпали без світла.

Прозвітував перед місцевими журналістами також Сергій Ченчик.

− 18 січня 18 населених пунктів району було знеструмлено. Бригади РЕМу працювали, змінюючи одна одну безперебійно. На допомогу нам прийшла також уманська бригада. У більшості сіл електропостачання було швидко відновлено. Проблемними залишалися катеринопільський Кут та пальчиківський напрямок, де попадали електроопори. На даний момент електропостачання в Куті відновлено. Сьогодні о другій ночі підключили вже й значну частину Пальчика. До вечора буде заживлено й іншу. Однак роботи із ліквідації наслідків негоди ще триватимуть. Хочу подякувати всім за підтримку і розуміння. Насамперед, лісівникам, еменесникам, Михайлу Морозюкові та його працівникам, нашим колегам, що прийшли на виручку, а також мешканцям постраждалих від негоди сіл, які активно включилися в процес розчистки завалів.

Насамкінець, Ольга Ніколенко зауважила, нею зроблені відповідні висновки відносно ситуації, що склалася. Тому вона ініціюватиме створення окремого комунального підприємства або на базі райавтодору, або ж на приватній основі.

− Головна умова – придбання сучасної техніки, − каже Ольга Петрівна, − Якщо хтось із підприємців закупить необхідну для снігоочищення техніку, ми готові будемо підписати з ним договір на подальше обслуговування. Але спершу запропонуємо таку можливість райавтодору, щоб зберегти робочі місця. Дякую всім, хто відгукнувся й допомагав, за активну співпрацю!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: До кінця тижня ремівці обіцяють повернути всім електроенергію