^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
29.01.2018 22:38
3580 переглядів
0 коментарів
Причиною смерті нацгвардійця з Лисянщини стала дідівщина

Минулого тижня у Сєвеверодонецьку загинув 22-річний військовослужбовець Нацгвардії Антон Рубан. Хлопець родом з села Погибляк Лисянського району. Тут проживають його батьки, які працюють в місцевій школі.

Офіційна версія загибелі – нібито військовий скоїв самогубство, перебуваючи у наряді. Однак у самогубство нашого земляка мало хто вірить, як і в те, що він написав передсмертного листа.

В сюжеті ТСН розповідалося, що у роті Антона панує справжня дідівщина. За словами батька хлопця Павла Рубана, Антон постійно скаржився, що командир роти і ті, хто довше прослужив знущаються над молодшими, часто б'ють їх.

"Він такий хлопець, що нікому нічого поганого не зробив. Як телефонував додому, то казав, що намагається уникати усяких конфліктних ситуацій, ніколи ні до кого голос не підвищує", – розповів батько.

Друг Антона, Олександр, з яким вони торік навчалися в університеті, підтвердив, що Антон жалівся і йому на дідівщину, боявся по телефону сказати зайве, проте ніколи не називав імен кривдників. Олександр наголосив, що смерть Антона не може бути самогубством. За кілька днів до вбивства Антон телефоном розповів йому про конфлікт, який стався між ним та «дідом» – старшим військовослужбовцем.

Про знущання старших солдатів над молодшими в цій частині говорить і факт жорстокого побиття Антонового товариша по службі з сусіднього села Боярка.

«Він був спокійним, врівноваженим хлопцем, спортсменом, не ховався від призову в армію. Коли вручили повістку, охоче пішов виконувати свій чоловічий обов’язок», – розповідають односельці. Антон встиг відслужити всього п'ять місяців.

Степан ВІЗІРЕНКО

Читайте також: У Лисянці відбувся козацький фестиваль