^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
25.01.2018 21:39
602 переглядів
0 коментарів
До кінця тижня ремівці обіцяють повернути всім електроенергію

Уже близько тижня Пальчик виживає без світла. Хто заможніший, увімкнув генератори. Інші живуть при свічках. Найбільше люди уболівають за холодильники. Довелось усю провізію винести на холод, тобто в літні кухні, веранди, благо, хоч надворі холодно. Але й то невелике благо.

− Ой, не таке то вже й благо, − хай би був той мороз, але не такий страшний, − нарікають місцеві жителі. − Сьогодні вранці був до 25 градусів. А це вже занадто.

Отже, вирушаємо з місцевим джипером-волонтером Григорієм Вагаповим на місце енергетичного колапсу.

Дорога до Пальчика виявилася кращою, ніж влітку. Прочищено ледь не до асфальту. Вибоїни акуратно втрамбувалися снігом. Між Гуляйполем та Пальчиком − аварійна ділянка. Сосни та вільхи потрощили 36 електроопор. Ремонтники працюють понаднормово, та ще й на терпкому морозі.

Першими зустріли бригаду Михайла Морозюка, потім ремівців, що вже 8 днів у сніг і вітер працюють по 10-12 годин.

− А куди подінешся? Люди чекають на світло. Ми всі виснажені. Але що робити? Адже в Ямполі навіть газ не проведений, багато хто обігрівав хати електрикою, а тут таке! Є надія, що сьогодні Пальчик підключимо. А за днів два усі будуть з електрикою, − прокоментував один з енергетиків.

Поруч – лісівники та волонтери. І кубометри складеної, повантаженої деревини – результат розчистки завалів. У процес активно включилися місцеві жителі, на допомогу щодня приходили від 40 до 60 осіб – чоловіки з Пальчика, Луківки, Ямполя, Гуляйполя, Бродецького.

Неподалік – пункт обігріву, облаштований МНС. Можна попити гарячого чаю, поїсти, погрітися. Місцеві жителі ходять сюди заряджати мобільні телефони.

Добралися ми й до самого Пальчика. На жаль, закуток Хутори й досі не розчищений від снігу. Звертаємо на це особливу увагу сільського голови Миколи Боброва. Адже люди, що там проживають, здебільшого пенсіонери, яким за 70, а до найближчого магазину понад 2 кілометри. Віримо, що наступного разу, коли приїдемо, зможемо полюбуватися краєвидами річки.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Тварини й сніговій. Як катеринопільчани боролись за своїх улюбленців