^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
23.01.2018 22:37
674 переглядів
0 коментарів
Тварини й сніговій. Як катеринопільчани боролись за своїх улюбленців

Останній сніговій навіяв проблем не лише людям, а й братам нашим меншим. Катеринопільчани охоче діляться хвилюваннями не тільки про домашніх улюбленців, але й про безпритульних тварин і навіть птахів.

− Друзі, дуже Вас прошу, допоможімо, у цю гарну, сніжну погоду нашим птахам і бездомним звірям. Зробіть кожен у себе дома годівнички для птахів і, йдучи на роботу, киньте у кишеню шмат хліба для бездомних звірів, адже вони теж мають право на існування. Всіх Вас з Водохрещем і людське дякую за розуміння! – закликає у "Фейсбук" атовець, катеринопільчанин Олександр Магар.

− Читаєш таке і мимоволі душа радіє, − реагує на цей пост одна з дописувачів. − Наші воїни − справжні воїни Світла!

Інша катеринопільчанка Вікторія, прізвище називати не хоче, розповідає:

− Є в нас на базарі одна собачка, яка нещодавно привела четверо маленьких цуценят. Трьох люди забрали, а одне залишилось. Як же я перелякалась, коли вранці прокинулась і побачила, що все навколо замело великим снігом! Навіть не поснідала. Шматок в горло не ліз. Першим ділом кинулися ми з чоловіком на базар маля рятувати. Чоловік навіть лопату прихопив. Збирались його відкопувати. Аж тут одна жіночка нас заспокоїла: "Забрали його, − каже, − ще перед хурделицею. Ішла молода сім’я з дитиною. Хлопчикові сподобалось цуценя і батьки погодилися його забрати. Гарні такі люди. Інтелігентні!"

− А я страшенно перенервувала за своїх двох пекінесів, − розповідає Галина Бернацька з Єрок. − Поїхала у справах у Київ, а їх, зважаючи на теплу погоду, залишила у дворі, під ґанком, прив’язаними. Сусідка мала їх годувати. Аж тут – замело. Вона телефонує, скаржиться, що не може до них добратися, бо вулицю не прочистили. Я зателефонувала на "101". Дзвінок пішов на київську службу порятунку, київська мене переадресувала на Черкаси, а черкаська на Катеринопіль. І от місцеві рятувальники почали скаржитись, що їм людей треба рятувати, а не собак. Тоді я їм пояснила, що собаки, як і люди, захищені законом, і, коли надійшов сигнал про порятунок, то треба виконувати. Вони погодились. Пообіцяли повідомити нашому голові громади Леоніду Польовому, щоб негайно прочистив від снігу мою вулицю, адже це надзвичайна ситуація: без сторонньої допомоги тварини могли загинути. Звичайно, цим справа не завершилась. Я повідомила на урядову гарячу лінію, що в нас нечищена дорога, і в обладміністрацію. Врешті, після стількох звертань, дорогу абияк прогорнули, машина б там і після цього не проїхала, але я задоволена, що хоч сусіди змогли до моїх собак добратися, погодувати. Сніг пекінесам не особливо дошкуляв, бо будка стоїть у захищеному місці. Даню і Кнопу врятовано! Я щаслива, що вони живі. Зараз уже сидять біля мене, гріються у будинку. Вважаю, що тваринам обов’язково потрібно допомагати, адже людина може про себе хоч якимось чином попіклуватися, а тварина, тим більше прив’язана – ні. Шкода, що не всі еменесники це розуміють. Вони повинні усіх рятувати: і людей, і тварин, і навіть птахів. Адже ми, люди, відповідальні за всіх істот на Землі, особливо за тих, що ми приручили.

− А мене мій малий кіт насмішив, − каже ще один єрківчанин Олександр Назаренко. − Грівся на горищі, почув, що я вийшов надвір, зрадів, на радощах стрибнув униз, сторчма головою у замет, тільки хвіст стирчав і лунав вереск на всю вулицю. Довелося рятувати.

Мушу зізнатися, що я і сама перехвилювалася через улюбленого пухнастика. Зранку, коли ще сніг був не дуже великим, котяра чкурнув на вулицю, а повернутися уже не міг, оскільки втопився б у заметі. Шукали, гукали – усе марно. А вранці несміливо обізвався з сусідської шурші. Знайшли, визволили із снігового полону.

Бережіть своїх улюбленців! Не відпускайте гуляти у негоду. А також дбаймо про безпритульних тваринок! Узимку вони особливо потребують нашої турботи. Один шматочок хліба може зробити їх щасливими, а ми, люди, для того й створені, щоб дарувати щастя.

Нагадаємо: синичкам можна давати тільки білий хліб і несолене сало. Найліпше – несмажене соняшникове насіння.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Григорій Вагапов пропонує катеринопільчанам допомогу