^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
23.01.2018 21:41
2197 переглядів
0 коментарів
Сім’я Гогунців із Ватутіного звинувачує відомого танцтренера у побитті доньки

Танцювальна студія "Dance Pro Style" добре знана у Ватутіному та за його межами. Досі про неї чули лише з позитивної сторони: незабутні виступи, концерти, перемоги на різноманітних фестивалях, конкурсах. Тож не дивно, що вона користується неабиякою популярністю серед молоді. Однак днями репутація школи стала темою гучного скандалу.

18 січня відомий черкаський журналіст Сергій Радченко повідомив у "Фейсбук" сумну новину: "Вікторія Гогунець із Ватутіного звинувачує хореографа приватної школи танців у побитті її 11-річної доньки. Під час уроку викладачка нібито вдарила дівчинку по голові. Та тепер лежить у лікарні зі струсом мозку та зниженням слуху. Вчитель звинувачення відкидає. Каже, не била, а посунула. Вихованиця неправильно виконувала рухи. Наразі правоохоронці чекають на висновки судмедекспертизи".

Згодом постраждала дівчинка дала інтерв’ю УНН: "Я пішла на танці, на які ходила вже два місяці. Ми почали вчити новий танець, а потім вчителька підійшла до мене і сказала: "Ти що така тупа, що рух не можеш повторити?" Просто в мене рух не виходив декілька разів і вона вдарила мене по лівому вуху. Ну, ось тепер у лікарні", — розповіла Таня.

"Ганьба нам українцям, що ми терпимо постійні знущання над нашими українськими дітьми російського " трєнєра", яка не тільки б'є наших дітей, а і обзиває їх та принижує… Я батько цієї дитини і звичайно це так не залишу, − пише Петро Гогунець. − але, друзі, з вашою допомогою ми зможемо покарати її ще більше, сьогодні моя дитина лежить у лікарні, а завтра Ваша може опинитися у реанімації. Прошу всіх батьків, чиї діти були ображені цим "тренером", напишіть мені в лічку, або месенджер".

Особливе обурення відомого ватутінського волонтера та націоналіста викликало те, що вчителька навчає українських дітей російською мовою, яку Петро Миколайович уже давно й принципово називає виключно лайкою. Відтак він пообіцяв, що окрім поліції напише заяву ще й в СБУ: "Хай дадуть оцінку, чому ця жінка з російськими корнями так не любить українських дітей".

Про те, що тренер застосовує силу до дітей, повідомляють також інші дописувачі: "Моя дитина була пішла перший і останній раз до неї, після того, як вона її прижала на шпагат, щоб вона сіла, а коли в неї не вийшло, то накричала, дитина злякалася ... і відмовилася ходити туди", − зауважує Олег Васильович (Ступник).

Інші дописувачі дивуються, що справі надають національний контекст.

"Вибачте, але яке відношення її коріння має до злочину? Якщо б вашу доньку скривдила щира українка, це б якось пом'якшило її провину? " − запитує Олексій Івашин.

Дмитро Шакін (Dmytro Shakin) як аргумент виставив відео, де тренер танцює з дітьми під пісню "Бариня-судариня" й наголосив, що в умовах, "коли наші хлопці гинуть на Сході від рук російських окупантів," така поведінка учительки є проявом "руцького міра".

Однак, невдовзі з’ясувалося, що ролик змонтовано ще в 2013 році у Києві, і до навчання ватутінських дітей він не має ніякого відношення.

Окремі дописувачі звинуватили Гогунця в переслідуванні російськомовних. Вони вважають, що оскільки школа є приватною, а не державною, то вчителі можуть розмовляти так, як їм зручно. На що Петро Миколайович відповів: "Ніхто не каже переслідувати, хай вчать українську і спокійно працюють, але вчити наших дітей мовою агресора, для мене це принципово. Якою мовою ти розмовляєш, патріотом тої країни ти і являєшся".

Багато хто повстав також на захист улюбленої вчительки, яка, з їх погляду, розвиває дітей, рятує від підворіття, ще й допомагає їм побачити світ, мандруючи з ними на конкурси та фестивалі.

"Насправді, Ольга Олегівна дуже вимогливий тренер, − пише Олена Кравченко. − В неї має бути все ідеально. Завдяки наполегливій праці та її старанням колектив здобуває перші місця. Незважаючи на її вимогливість, учні її дуже люблять і вже навіть не уявляють свого життя без танців. Дякуючи їй, діти їздять на конкурси по всій Україні, пізнаючи найцікавіші місця. І вона залишить найкращі спогади про їхнє дитинство.

Мої діти із задоволенням йдуть на уроки, незважаючи на далеку відстань".

"Я займаюсь у цій студії більше 8 років. Ольга Олегівна вклала в нас скільки своїх нервів, сил, любові, що важко навіть уявити!" − пише Поліна Смирнова (Polina Smirnova).

"Не знаю, як хто, а я іду на танці з задоволенням... Вимогливість і певна строгість Ольги Олегівни викликає в мене тільки захоплення. Я розумію, що дітям, які не впевнені в собі, в її команді не місце... Вона виховує таку рису характеру як лідерство, впевненість в собі і можливість в майбутньому надіятись тільки на себе. Хоч до того, як я потрапила до Ольги Олегівни, я займалась не з одним викладачем, але нікуди я не ходила з таким задоволенням, як в студію "Dance Pro Style" , − підтримує Лера Ковальчук (Лера Ковальчук)

На закиди людей, що він упереджений до талановитого педагога, Петро Гогунець відповів: "Скажу Вам на останок одне − як би О. О. (Ольга Олегівна – ред.) попросила вибачення, замість того, що вигнала мене та щей нагрубила, то цього всього б не було".

Мати ж дівчинки вважає, що в цій студії "кому допомагають розвиватися, а комусь лягти в лікарню."

Інші люди нагадують, що це школа приватна і не обов’язкова. Тож вибір кожного водити, чи не водити туди дітей.

Пост Сергія Радченка набув широкого резонансу. 77 поширень, 46 класів. Ним зацікавилися телевізійники. Однак сама Ольга Очкасова в суперечку не вступала, хоч сторінка на "Фейсбук" у неї є. Відтак ми вирішили поцікавитися, що вона особисто думає з цього приводу. Вчителька відповідала російською, оскільки сама росіянка, переїхала в Україну років 9 тому, одружившись з ватутінцем. Її відповіді даємо в перекладі.

− Звичайно я дівчинку не била, − каже Ольга Олегівна, − У танцях прийнято направляти дитину, що передбачає певний фізичний контакт, взяти за руку, ногу, притиснути на шпагат, щоб показати, як правильно. Цього разу було те саме. Але я її не била і не вдаряла. Мою студію відвідує понад 150 дітей, плюс ще багато дорослих, якби я поводилась так, як про мене дехто пише, то до мене б ніхто не ходив. До речі, з заняття дівчинка вийшла разом з усіма. Не знаю, через що весь цей скандал і з якою метою.

− А це правда, що Ви "не любите українських дітей"?

− Я дуже люблю усіх дітей, незалежно від національності. Зараз до мене ходять діти з Ватутіного, Катеринополя, Звенигородки та найближчих навколишніх сіл. Ніхто досі не скаржився.

− Ви задоволені життям в Україні?

− До цієї ситуації у мене не було, на що скаржитись. Адже я теж була на Майдані, і картоплю там чистила, й теплі речі туди носила, але не думаю, що про це треба кричати.

− Який у Вас зараз репертуар?

− Під "Судариню" я ще до війни працювала. Те відео з 2013-го року. Зараз у нас є український танець, постановка за фільмом "Джеймс Бонд", є танець про війну "Спецназ". Загалом працюємо в стилях хіп-хоп, брейк-данс, є східні танці. У нас 2 гран-прі на всеукраїнських фестивалях, де виступали понад 50 учасників, багато 1-их місць на різноманітних конкурсах, ми часто подорожуємо по Україні. Недавно були у "Буковелі". Я дуже пишаюся своїми дітьми та їхніми успіхами!

Ольга Очкасова вболіває, що поставлено тавро на її ім’я. І ще більше її турбує доля студії.

Сподіваємось, що донечка Петра Гогунця якнайшвидше одужає, бажаємо їй міцного здоров’я і світлої стежки в житті.

А також надіємось, що правоохоронні органи розберуться в ситуації тверезо і без упереджень, опираючись виключно на факти та висновки експертизи. Чекаємо на це!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Валентина Попович покладає надії на справедливий суд