^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
22.01.2018 21:25
1503 переглядів
0 коментарів
Боротьба з наслідками стихії триває

Станом на понеділок 22 січня не всі наслідки стихії на Катеринопільщині вдалося подолати. Як інформує сайт держадміністрації, у селах більшість доріг розчищено. На жаль, не така ситуація у Катеринополі та Єрках.

"22.01.2018. Сьогодні був у Катеринополі, − пише Василь Кураш, − Жах. Такого "бедламу" на дорогах не бачив. У центрі селища проїхати нормально не можливо. Машина провалюється (шар укатаного снігу до 50 см, а як почне танути?). Два рази був на межі ДТП. Потім і буксирували, і "випихали". Всі служби знали прогноз. Як результат – 18,19 січня дороги заблоковані, зв'язок відсутній, світла немає, лінії електропередач обірвані (хоча всі цивілізовані країни комунікації проклали під землею, а в нас енергогенеруючі компанії тільки про прибутки дбають). Маю добру пам'ять. Були такі зими в дитинстві. Але таких колапсів не пам’ятаю…Місяць, два отакої зими і, без іронії, школи, лікарні,установи, транспорт зупиняться".

Напротивагу колапсу в Катеринополі Василь Іванович виклав світлини із рідного села Вікнине, де дороги розчищено практично до землі та асфальту.

Тим часом у Залізнячці окремі громадяни, стомившись чекати допомоги від комунальників, самі винаймають трактори для розчистки доріг.

− Мусіли наймати трактора, бо треба якось добиратись у магазин, на роботу, до школи, на базар,− скаржаться селяни. – Заплатили 900 гривень. Інакше − ні пройти, ні проїхати.

Непростою залишається ситуація з перерваним енергопостачанням.

"Першочерговим завданням є відновлення електропостачання у трьох населених пунктах району, це зокрема села Пальчик, Луківка та Ямпіль. На даний час пошкоджено опори в кількості 12 штук в районі лісового масиву між селами Бродецьке і Вербівець, а також 10 штук опор в районі лісового масиву між селами Гуляйполе і Пальчик. Для цього необхідно провести роботи по встановленню 36 електричних опор. Електричні опори будуть надані підприємством "Черкасиобленерго". Для їх доставки на місце встановлення необхідно розчистити (розширити) від снігу дороги на Пальчиківському та Вербівецькому напрямках, ліквідувати лісові завали та влаштувати відповідну площадку для розвантаження опор. Роботи по розчистці ліній від повалених дерев будуть проводитись відразу по двох даних напрямках силами робітників Катеринопільського лісництва та жителями сіл Пальчик та Ямпіль. Служба ДСНС для робітників влаштує пункт обігріву, а Катеринопільське районне споживче товариство (керівник Віктор Приємський) забезпечить гарячим харчуванням. Розчищати автодороги та проводити влаштування площадки буде техніка ", − інформує райдержадміністрація.

Зауважимо також, що працівниками Катеринопільського РЕМу за вихідні дні відновлено енергопостачання у Катеринополі (крім мікрорайону Кут), Єрках, Залізнячці, Радчисі, Киселівці. Окрім того, бригади працювали в Мокрій Калигірці та Потоках.

Навчання в школах району відновлене, але не всі діти змогли добратися до навчальних закладів через стан доріг.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Дві сторони однієї медалі: одні радіють снігу, інші – нарікають на комунальників