^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
21.01.2018 21:45
1254 переглядів
0 коментарів
Дві сторони однієї медалі: одні радіють снігу, інші – нарікають на комунальників

На Водохреща наш регіон замело, засніжило. На Катеринопільщині товщина снігу місцями сягала 65-80 см. Благословив Бог водним хрещенням, скупав навіть тих, хто свідомо уникав ополонки.

Попри очевидне стихійне лихо настрій у більшості людей піднесений. Усі скучили за матінкою-зимою. Щедро викладають світлини в Інтернет, як вони розчищають подвір’я, бавляться сніжками та пірнають у снігові замети, викопують в них гроти та печери, обтрушують дерева, щоб не ламались під вагою снігу.

− Малого до хати загнати не можна! − скаржиться мама 9-річного Назарія Анна Гунченко із Єрок. − Насолоджуються із подружкою Амелією сніговою казкою.

Тішиться світлинами донечки-перлинки, що позувала на фоні ватутінського парку і звенигородська поетеса Анастасія Яніна.

Чималу кількість класів отримала єрківська школярочка Даша Молочева – переможниця багатьох співочих конкурсів, − поділившись фотокартками дитячих пустощів у снігу та особливо − поруч височенного сніговика, якого зробила разом із братом.

Директор Вікнинського НВК Василь Кураш виклав світлину зі своїми вихованцями, що попри негоду 18 січня прийшли до рідної школи, а також мальовничі краєвиди села, які примушують вікнян, що роз’їхались світом, замислитись про повернення додому.

Маргарита Вагапова своїми фотознімками пробудила ностальгію у катеринопільської діаспори. Така зима багатьом нагадує про безтурботне, щасливе дитинство, куди обов’язково хочеться повернутися.

Багато людей комунальний колапс із прибирання снігу пережили мужньо. У Ватутіному, Звенигородці активісти навіть гуртувалися для розчистки тротуарів. Але є й нарікання на бездіяльність влади, скарги ніби зима до нас прийшла в черговий раз непередбачувано. На це нарікають скрізь: і у Тальному, і у Ватутіному, і у Катеринополі, і в Єрках, і у Звенигородці. Особливо страшно, коли до хворих не може втрапити швидка.

Чиновники при цьому кивають на надзвичайний стан, надмірно велику кількість опадів, але є в цій ситуації, певна річ, і їхня провина.

− Завчасно потрібно чистити. При такому об’ємі снігу, на жаль, лише потужна спецтехніка почистить! − коментує один із учасників катеринопільської "Фейсбук" − спільноти.− Завчасно ЗМІ попереджали! А в нас як? Проснувся − снігу вже 1 м. Потягнувся, лупанув чайку! Пішов на роботу −уже снігу 1,5 м. Поки завів, прогрів усе! Ніякий МТЗ не проїде! Уже треба спалити у 10 разів більше палива на сильну техніку!

Тож не дивно, що на Звенигородщині визволяти машини зі снігового полону довелось за допомогою музейного бронетранспортеру Олега Бойка (Військовий музей "Шампань"). Зокрема тільки 18 січня Олег витягнув з переметів близько 30-ти автівок.

Збій у системі снігоочищення спровокував інший. Від налипання снігу масово падали дерева, рвучи при цьому електричні проводи. Однак через замети ремівці не могли швидко ліквідувати обриви тощо. Інколи доводилось здійснювати роботи в екстремальних умовах, майже по пояс у снігу. Інколи ж доводилось шукати пошкоджені електролінії навіть посеред лісу, як це було на Студінці у Катеринополі.

Тож мусимо подякувати цим героям невидимого фронту, оскільки вони повернули нам світло, а багатьом і тепло. Правда, поки що не всім. Адже тільки в Катеринопільському районі снігопад позбавив електроенергії 14 населених пунктів, у Звенигородському – 10.

У зв’язку з надзвичайними природними умовами 19 січня у катеринопільських школах було тимчасово призупинено навчальний процес. Не працювало багато магазинів, було перервано транспортне сполучення у межах та поза межами району, з продажу зник хліб. Однак 20-21 числа усе поволі почало відновлюватись. Процес триває. На черзі посилення морозів.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: На Звенигородщині оголошено надзвичайну ситуацію