^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
11.01.2018 13:01
578 переглядів
0 коментарів
У тальнівського ''Водоканалу'' змінюється директор

Тальнівська міська рада не продовжила контракт директору комунального підприємства «Водоканал» Володимиру Росолу. Кажуть в останній день роботи він звільнив з посади головного бухгалтера підприємства Олександра Дімітрова.

Такому рішенню передувала «перевірка дотримання бюджетного законодавства при виконанні кошторису, використанні бюджетних коштів та окремих питань фінансово-господарської діяльності КП «Водоканал», яку в жовтні проводили спеціалісти сектору внутрішнього аудиту фінансового управління Тальнівської міської ради». Перевіряли роботу підприємства за період із 1 січня до 30 вересня 2017 року.

У ході перевірки (при звірці синтетичного та аналітичного обліку) було виявлено розбіжність товарно-матеріальних цінностей на «кругленьку» суму. Встановлено факт передачі майна від міської ради до КП «Водоканал» вартістю 5 мільйонів 35 тисяч 815 гривень, яке від 2015 року і на час перевірки використовувалося підприємством, але було відсутнє в його обліку.

Керівник КП «Водоканал» Володимир Росол та головний бухгалтер Олександр Дімітров не надали перевірці пояснень чому так сталося і не пояснили чи був у їхніх діях корисливий умисел.

Про фінансово-господарську діяльність цих керівників свідчить той факт, що із 2013 року не переглядалися тарифи на воду та каналізацію, що призвело до збитковості підприємства. «Водоканал» виживав за рахунок «фінансових вливань» з бюджету. З 2016 року він має 1,5 млн. грн. заборгованості за електроенергію, через що РЕМ неодноразово погрожував відключити від електропостачання.

3 листопада 2017 року депутати Тальнівської міської ради надали 245 тисяч гривень для підтримки функціонування підприємства та покращення його фінансово-господарського становища.

Попри дотаційність «Водоканалу», у лютому 2017 року оклад директора без доплат становив 11520 гривень, головного бухгалтера – 10368. Це в рази більше, ніж у решти працівників. А ще ж премії у керівників можуть сягати і 100%.

Нагадаємо, комунальне підприємство «Водоканал» було створене 2001 року для надання комунальних послуг жителям міста з водопостачання та водовідведення. Володимир Росол був призначений директором у травні 2010 року. 16 грудня 2015 року виконком міської ради продовжив йому контракт до 31 грудня 2017 року. Олександр Дімітров прийшов на підприємство після того, як згідно із законом про корупцію, стало не можливим працювати в міській раді під безпосереднім керівництвом дружини.

Призначений на посаду головного бухгалтера КП «Водоканал» у квітні 2013 року.

Пересічні громадяни кажуть Дімітров просто «тікає» із підприємства, яке внаслідок їхньої з Росолом діяльності збанкрутувало і переходить під крило голови районної ради.

Питання обрання заступника Валентині Любомській ну дуже вже схоже на сплановану акцію. Його втретє розглядатимуть на наступній сесії. Втаємничені в кулуарні ігри кажуть, що перед минулою сесією депутата Пилипенка, мабуть таки, попросили витягнути «із запиленої шухляди» досі провальне питання заступника, бо вже чітко вималювалася співпраця Валентини Любомської із депутатами районної та міської ради від ВО «Черкащани», «Батьківщина», «Громадянська позиція», «Радикальна партія Ляшка», «Справедливість». Кажуть, то Валентина Олександрівна з лідером міської опозиції Гижком в Мошурів поїдуть, то спільно день самоврядування проведуть. А потім люди думають: і хто ото влаштовує «цькування» міського голови?

Іван МИКОЛАЙЧУК

Читайте також: Фінансова підтримка комунальному підприємству ''Водоканал''