^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
08.01.2018 21:38
512 переглядів
0 коментарів
Через аномальну зиму на полях плодяться гризуни

Плюсова температура, яка переважає на Черкащині з початку календарної зими, виглядає нетипово. Але якщо подивитися архів Черкаського гідрометцентру з 2000 року, теплий грудень відмічався в 11-и випадках, тобто частіше ніж через рік. Із них в половині випадків із середньою температурою за грудень 0,3-2,4° тепла, проти кліматичної норми 2,4° норми та, до речі, найвищою у цьому році, пише "Дзвін" з посиланням на начальника Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталія Постриганя. В такі роки тепла погода переважала до травня.

Проте, щороку в окремі періоди відмічались морози, які коливались у значному діапазоні: у січні від -14 до -27°, у лютому від -11 до -34°, у березні від -4 до -22°, у квітні від -0 до -9°. Тож цілком ймовірно, що і цьогорічна зима може змістися на кінець січня – березень.

Якщо проаналізувати вплив високих зимових температур на стан озимих культур, то потрібно констатувати, що температура хоч і була значно вище норми, але все одно це не той «плюс», який міг би привести до активної вегетації. Проте, рослини втрачали загартування і могли загинути у разі різкого похолодання, як це було у 3 декаді січня -1 декаді лютого 2006 року.

На сьогодні стан посівів на полях занепокоєння не викликає. В кінці 1-ї декади січня очікується похолодання з яким рослини проходитимуть повторне загартування та відновлять морозостійкість. Тож, що поки єдиною небезпекою для урожаю озимих залишаються грибкові захворювання, миші та інші гризуни, які заводяться на посівах через постійне тепло.

Читайте також: На Різдво у лісі з’являються опеньки, які можуть попередити рак