^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
08.01.2018 21:17
2038 переглядів
0 коментарів
На Різдво у лісі з’являються опеньки, які можуть попередити рак

Різдво 2018 року у Катеринополі видалося напрочуд казковим. Хурделиці й снігу, звичайно, не було. Зате по-весняному виблискувало сонечко і в лісі пахло грибами. А чому ні? На термометрі 7 градусів тепла, а нещодавно було ще більше.

Пам’ятаю, в дитинстві любила дивитися казку "Дванадцять місяців", як нещасна сирітка мусила поміж заметів на Новий рік шукати для вередливої мачухи та принцеси підсніжники. І знайшла! Тоді це виглядало звичайнісінькою фантастикою. Але не цьогоріч. Мабуть, усі бачили сюжети по телебаченню, як на Новий 2018 рік в Україні продавали підсніжники, квітувала кульбаба і збирали лісові гриби. Бійтеся мріяти! Бо наші мрії таки матеріальні. Треба, принаймні, добре зважити, чи те, що задумали, нам справді потрібне?!

− Їздив 28 грудня на рибалку, − розповідає єрківчанин Олександр Кучеренко, − Йдучи до річки через лісосмугу, побачив щось руденьке під листям. Придивився. Та це ж маслючки! Знайшов аж 6 штук. Вечором була і картопля з грибами, і юшка з риби! Чудеса!

− А я на Новий рік їздила до родичів у Тальне, − ділиться спогадами Олена Поліщук із Катеринополя. − Дуже здивувалась, як побачила на столі у веранді свіжі лісові гриби. Здається, зеленушки. Я в них не дуже тямлю.

Інша катеринопільчанка Галина Дмитрова (Сало) − мешкає зараз у Черкасах − похвалилася у "Фейсбук" світлиною жовтої троянди, що розквітла у неї в дворі на Новий рік.

−Я думаю це гарний знак під Новий Рік! Це такий своєрідний подаруночок від матінки Природи! Щоб у ваших душах цілий рік квітували троянди! Як це красиво! − підбадьорює Галину Яна Дідківська.

Випробувала і я своє різдвяне щастя: здійснила прогулянку катеринопільським лісом. Відразу скажу, що за підсніжниками туди марно ходити, їх там давно немає, або ж втекли кудись на віддалені галявини, а наші любі проліски поки що й не думають витикатись, міцно сидять у землі, чекають на прихід весни. Зате є зелена трава, молодий чистотіл, різні види моху й грибочки із чудернацькою назвою "фламмуліна", а по-нашому − "зимовий опеньок". Як усі різдвяні дива – цей гриб є абсолютно унікальним, не тільки за своїми неперевершеними смаковими властивостями, а ще й тому, що згідно з дослідженнями китайських біохіміків, він є природним імуномодулятором, що пробуджує приховані резерви організму і попереджає розвиток раку. Кажуть, що в регіонах, де активно споживають зимовий опеньок, випадки онкозахворювань практично невідомі. Але, перш ніж збирати цей цілющий гриб, треба добре засвоїти, як він виглядає, оскільки є ризик сплутати його зі смертельно отруйною галериною, яка надзвичайно на нього схожа.

Окрім того, зимову казку катеринопільського лісу трохи засмучує численне падіння дерев, спровоковане нещодавніми снігопадами та вітрами. Зокрема Лиса гора, на якій взимку катеринопільчани часто влаштовували маленький гірськолижний курорт, нині виглядає, мов звалище сосон. Про снігову трасу, певна річ, зараз і говорити годі. Хоча зима ще далека до завершення, усе може бути!

Щасливого Різдва і міцного здоров’я! Бережіть себе та близьких!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Катеринопільщина : підсумки 2017 року