^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
05.01.2018 22:50
357 переглядів
0 коментарів
Катеринопільщина : підсумки 2017 року

Кожен рік по-своєму унікальний, зі своїми радощами та турботами. 2017 приніс Катеринопільщині чимало випробувань, але з упевненістю можна сказати, що більшість із них ми пережили з гідністю.

Благодійність

На початку квітня катеринопільці дізнались сумну новину. Маленькому Стасикові Лисенку, якому вони збирали кошти на лікування пухлини головного мозку, поставили страшний діагноз: стрімкий ріст пухлини. На порятунок дитини лікарі давали лічені дні. Вітчизняні клініки оперувати 4-річного хлопчика відмовились, а іноземні запросили неймовірну суму – 100 тисяч доларів. Здавалося б, для провінційного містечка зібрати такі кошти майже не реально, але, на щастя, Україна не залишила в біді своє дитя. Завдяки наполегливості мами Стасика Юлії Тищенко, підтримці відомого телеведучого Дмитра Комарова, співачки Надії Дорофеєвої та їхньої подруги-блогера Олени Семиліт українці згуртувалися і продемонстрували кращі свої риси: зібрали необхідні кошти в рекордний термін − менше, ніж за три дні. Хлопчика досить успішно прооперували в Стамбулі. Він і досі там на лікуванні, радіє кожному прожитому дню, завів багато нових друзів, а його героїчна мама не припиняє дякувати усім, хто допоміг їм у скрутну хвилину. Сподіваємось, 2018-ий принесе цілковите одужання нашому маленькому, але надзвичайно мужньому Стасикові!

Правочинність

Правоохоронна та судова системи Катеринопільщини працюють без поспіху. Особливо, коли йдеться про резонансні справи. Досі триває розгляд у справах про звільнення 8-ми освітян (що відбулося унаслідок реформування освітньої галузі району), незаконної вирубки дерев у селищі Єрки, а також у справах про побиття священиків та атовця Юрія Поповича.

Успіхи

Успіхи 2017 року – це успіхи переважно культурно-освітньої та спортивної галузей. Дві школи реформовано в опорні, створено шкільний кінотеатр, онлайн-бібліотеку та велобібліотеку.

Катеринопільський ліцей за результатами ЗНО потрапив у топ кращих освітніх закладів області, ще й став інноваційним навчальним закладом.

Хореографічний колектив "Вербиченька" під керівництвом Жанни Тихомирової здобув дві перемоги поспіль на всеукраїнських конкурсах-фестивалях.

Єрківські спортсмени (Роман Сорока, Едуард Качур, Ігор Кіяніченко) здобули три першості на Кубку Лівобережної України з пауерліфтингу. Окрім того, Роман Сорока виборов 1-ше місце у кількох турнірах на чемпіонаті "Open Sparta Championship UPC 2017".

Гуманність

Після серії масових отруєнь та відстрілу безпритульних собак у 2016-му, 2017-ий рік розпочався з осмислення проблеми. Упродовж року обласну програму гуманного ставлення до бездомних тварин підтримали селище Катеринопіль, Мокрокалигірська та Єрківська громади. Катеринопіль навіть здійснив у 2017-му заходи зі стерилізації та вакцинації від сказу близько півсотні хвостатих. Громади заклали відповідні кошти на 2018 рік. Сподіваємось, що в рік Рудої собаки люди не тільки проситимуть у символу року щастя й здоров’я для себе, а й виявлятимуть милосердя та турботу до тварин.

Кримінал

На початку грудня у Сухій Калигірці викрадено трактор"Джон Дір"ціною у кілька мільйонів гривень. І хоч сума винагороди за допомогу у розкритті злочину чимала (50 тисяч гривень), транспортний засіб досі не знайдено.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: Чия ялинка краща?