^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
03.01.2018 12:04
522 переглядів
0 коментарів
Кінець комунальної монополії

26 грудня відбувся і позачерговий виконком Тальнівської міської ради, на якому ввели в дію рішення конкурсної комісії і визначили юридичну особу, яка буде здійснювати збирання та перевезення побутових відходів на території Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади.

– Минулого тижня був проведений конкурс на вивезення твердих побутових відходів. Потреба в ньому виникла після того, як ПрАТ «Комунальник» написав лист, в якому зазначив, що не буде вивозити тверді побутові відходи. – каже міський голова Олексій Юрченко. – Конкурс був цілком прозорий (просить підтвердити це редактора газети «Колос», та погоджується). Було проведено конкурс на визначення виконавця послуг з вивезення побутових відходів на території Тальнівської об’єднаної територіальної громади терміном не менше 5 років. На конкурс подали документи три учасники: ПрАТ «Комунальник» (м. Тальне), ТОВ «Екоклінер» (м. Умань), ТОВ «ВЕСТ менеджмент системс» (с. Проліски Київської області). Задля досягнення прозорості самого конкурсу, окрім конкурсної комісії, в залі були присутні також члени житлово-комунальної комісії, депутати міської ради.

Розглянувши подані документи та заслухавши презентації всіх трьох претендентів, в ході обговорення конкурсна комісія визначила переможця – ТОВ «Екоклінер», яке займається вивезенням побутових відходів всіх видів, має одинадцять одиниць нової автотехніки, три з яких планує залучити для роботи в нашій громаді.

Переможець конкурсу зобов’язався протягом місяця замінити сміттєві контейнери (які, до речі, вони самі виготовляють) на нові і встановити сітки для роздільного збору сміття. У компанії є власна лінія для сортування сміття, у нашому місті працює орендований офіс – абонентський відділ підприємства. Тарифи на вивезення відходів у компанії такі ж самі, як і у Тальнівського ПрАТ «Комунальник» (для населення тариф на вивезення твердих відходів – 84 грн. 32 коп. за метр кубічний, а за вивезення рідких відходів – 50 грн. 94 коп. за метр кубічний).

– З приватного сектору буде забиратися сміття несортоване, а із багатоквартирних будинків – сортоване. Для цього поставлять окремі контейнери, – розповідає Олексій Юрченко.

Члени виконкому висловили занепокоєнням і сучасним станом утилізації ламп денного освітлення. Виявляється, їх масово скидають у вигрібну яму біля приміщення колишнього палацу графа Шувалова.

Другим питанням розглянули зміни до бюджету. На минулій сесії районної ради було надано міській раді субвенцію в розмірі 200 тисяч на покращення водопостачання міста. Крім того, з обласного бюджету громаді було надано медичну субвенцію. Поки коштів нема. Тому цілком можливо, що у цьому році їх і не отримають.

Заслухали довідку інвентаризаційної комісії стосовно виявлених порушень КП «Водоканал».

Ірина РОТАЄНКО

Читайте також: Ще не слизько, а ''Комунальник'' уже послизнувся