^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
03.01.2018 9:24
678 переглядів
0 коментарів
Догосподарювалися. Катеринопільщина втрачає тваринництво

У 1989 році було створено підсобне сільськогосподарське підприємство "Бондарка" на хуторі поблизу Шостакового. Засновником його виступила компанія "Укргазвидобування", а директором став В’ячеслав Зайченко. Довгий час "Бондарка" розвивалася досить успішно. Так, на 2013 рік (читаємо у збірнику "Катеринопільщина: край хліба, квітів і добра") воно обробляло 693 га землі, включно з паями та державною. За короткий час тут відновили хлібопекарню, збудували мехмайстерню, гаражі для сільськогосподарської техніки, забійний цех, олійню, їдальню та придбали високопродуктивну техніку вітчизняного та зарубіжного виробництва. Підприємство спеціалізувалось на вирощуванні зернових і технічних культур, а також тваринництві для отримання молока і м’яса. Свого часу господарство утримувало 326 голів великої рогатої худоби (з якої − 78 корів) та 450 свиней. На сьогодні усіх тварин із підприємства вивезли.

Відтак 57 робітників ферми можуть залишитись без заробітку. Керівник "Бондарки" запевняє, що людей про звільнення повідомили завчасно і ще два місяці після втрати роботи їм виплачуватимуть зарплату.

Подейкують, що причина закриття господарства криється у тому, що тваринництво стає невигідною галуззю. Дохід від обробітку землі в рази більший, а затрат – менше.

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: На 15-тій сесії Катеринопільської районної ради прийняли бюджет на 2018 рік