^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
26.12.2017 8:40
189 переглядів
0 коментарів
Лисянські лісівники вийшли на охорону хвойних насаджень

Лісівники ДП "Лисянський лісгосп" виростили на спеціальних плантаціях достатню кількість новорічних ялин та сосон, щоб забезпечити в повній мірі потреби населення. В цьому запевнив головний лісничий Віталій Марусіч.

– Новорічну ялинку у нас можна придбати в середньому за 60 гривень. Для цього достатньо завчасно звернутися до найближчого з трьох лісництв або держлісгоспу. Вартість традиційно буде залежати від висоти та якості дерева, – пояснив він. – Їх відпуск буде проводиться з обов’язковим маркуванням. Як бирки, так і самоклейні етикетки міститимуть індивідуальний номер та відповідний йому штрих-код, який заноситься до єдиної системи електронного обліку деревини. Перевірити законність походження ялинки можна буде шляхом введення номеру з бирки чи етикетки, що прикріплені до ялинки. У випадку, якщо інформація на сайті відсутня, це може свідчити про сумнівне походження ялинки.

Лисянські лісівники вже організували цілодобову охорону хвойних молодняків від незаконних рубок. Для протидії браконьєрству бригади працівників державної лісової охорони, поліції та природоохоронних органів здійснюють цілодобові рейди у хвойних лісових масивах.

Ялинкові браконьєри притягуватимуться до адміністративної відповідальності у вигляді штрафу від 85 до 170 грн. Крім того, порушник відшкодовує шкоду, заподіяну лісовому господарству. Вона залежить від діаметра пенька і стартує з 399 гривень до 6,5 тис. грн.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Стало відомо, скільки цього року коштуватиме ялинка