^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
22.12.2017 11:13
435 переглядів
0 коментарів
Станіслав Маловічко єдиний у Лисянці святкує Міжнародний день гір

Ще будучи студентом Білоцерківського сільгоспінституту у 70-их роках, він захопився альпінізмом, і відтоді мало не щороку брав відпустку і відправлявся з експедицією в гори Кавказу. Здебільшого, в групі брав на себе обов’язки лікаря, бо єдиний з усіх альпіністів був причетний до медицини, хоч і ветеринарної.

– Кожна гора має свій норов, свою історію сходжень і падінь їх підкорювачів, – ділиться спогадами Станіслав Устимович. – Немало альпіністів, в тім числі і моїх друзі, заплатили життям, намагаючись дійти до якоїсь заповітної вершини. Інколи думаєш: навіщо такий ризик? І вже там, під самими хмарами, коли досяг свого, розумієш, що таки варто було сюди збиратися. Ми йдемо в гори тому, що хочемо побачити світ, в якому живемо, хочемо з висоти поглянути на його красу і хоч на мить уявити ,як вона виглядає очима птахів. А ще підсвідомо прагнемо свободи, хочемо жити по-справжньому, а не існувати за розпорядком дня.

Станіславу Устимовичу пощастило побачити світ з висоти 5642 метрів – найвищої гори Кавказу Ельбрус. Клімат, каже він, на Ельбрусі більш схожий на арктичний. Навіть у найжаркіший місяць температура повітря тут не перевищує 8 градусів тепла, а ще часті зміни погоди, з дощем і снігом, розріджене повітря. Кожен крок до вершини, з тридцятикілограмовим рюкзаком за плечима, постійною небезпекою потрапити в тріщину чи лавину, видається безкінечно довгим. Та й шлях донизу не менш важкий і сповнений пригод. Часто альпіністи при спуску розслаблюються, і можуть за це поплатитися не лише здоров’ям, а й життям.

Про підкорення Ельбрусу, Паміру, Ала-Тау та інших гірських вершин Станіславу Маловічку сьогодні нагадують лише книжка альпініста та фотознімки. Він, скелелаз зі стажем, і досі відчуває свою спорідненість з далекими горами, хоч давно вже там не бував. Вони манять, незважаючи на роки і відстані.

Олександр ЩЕРБАТЮК

Читайте також: Іван Гегедош переймав досвід у Польщі