^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
14.12.2017 23:45
333 переглядів
0 коментарів
Які свята відзначаємо цього тижня?

У народі кажуть: «у грудні, що не день, то празник». Так воно і є. Народних свят особливо багато від Варвари, що припадає на 17 грудня. Далі Сави – 18 грудня, Миколи – 19-го, Ганни – 22-го...

14 грудня, святкують день пророка Наума. У цей день, кажуть «наука у школі на ум піде». Адже у давні часи навчальний процес розпочинався взимку – 1 грудня за старим стилем (14 – за новим). То була найзручніша пора здобувати освіту для сільських дітей. Бо найосновніші сільськогосподарські роботи вже було завершено.

Пророк Наум, за народними віруваннями – покровитель знань і доброчинства.

Згадаємо ще і про останні зимові свята перед Новим роком.

17 грудня – день Варвари Великомучениці. За давнім повір’ям, Варвара була така гарна майстриня, що вишила ризи самому Ісусу Христу. В цей день гріх прати, білити і глину місити. Але можна вишивати.

На Варвари – день повороту на весну. В народі кажуть: «Варвара ночі урвала, а дня приточила».

На другий день, 18 грудня – преподобного Сави, а на третій – Миколая. Колись в цей час в Україні випадали великі сніги, починалися морози. У приповідках говориться: «Варвара снігом постелить, Сава загладить хуртовиною, а Микола морозом придавить».

19 грудня нас чекає свято Миколая. Колись у цей день господарі варили пиво, гуляли і веселилися.

Святий Миколай – один з найулюбленіших і найпопулярніших святих в Україні, котрий вшановується як захисник простого народу, покровитель мореплавства, торгівлі та землеробства. А найбільше любили його діти, бо саме він приносив їм дарунки – адже не було раніше Діда Мороза.

А обдаровував святий Миколай лише добрих і слухняних дітей, тож перед Новим роком кожна дитина намагалась заслужити його прихильність і отримати найкращі подарунки. Сподіваюсь, що ваші діти також заслужили прихильність святого Миколая, і він неодмінно завітає непомітно до них у святкову ніч із подарунками.

Народні прикмети та свята на цей грудневий тиждень

15 грудня багато снігу – буде багатий урожай літом.

16 грудня – Іван Мовчальник, день тиші. У цей день намагалися говорити поменше, щоб потім весь рік говорити красиво.

19 грудня – перші серйозні морози. Іній – до урожаю.

20 грудня дівчата ворожили про судженого.

21-22 грудня – найдовша ніч у році.

Читайте також: Валерій Мельниченко написав книгу про Катеринопіль