^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
07.12.2017 10:47
1172 переглядів
0 коментарів
Чиновники чубляться, а страждають діти

− Це "холодна війна", яка йде між дорослими, але страждають від неї чомусь діти, − розповідає Людмила Уманець. − Свого часу я сама навчалась у Єрківській музичній школі, тепер там займається моя донечка. Скільки живу, але такого не бачила, щоб посеред навчального року у дітей забрали музичні інструменти. Ми спершу не могли в таке повірити, думали, що їх взяли налагоджувати. Та куди там? Приїхали з районного відділу культури, повантажили, та й усе. Якщо вже край потрібно було це зробити, то чому не зробили на канікулах? Навіть столи й стільці забрали, бо вони в них, бачте, були на балансі. Як так можна? Це жорстоко! Як дітям поясниш, чому це трапилось? Виходить, ніби в Катеринополі – діти, а в нас – не діти…

− А як відреагувало керівництво громади на цю подію? − запитуємо.

− А що вони зроблять? − продовжує пані Людмила. − Обіцяють придбати нові інструменти. Але ж спершу треба закласти відповідні кошти на 2018 рік. Ми самі розуміємо, що це буде нешвидко, адже потрібно провести тендер на закупівлю і таке інше. Витримати ряд бюрократичних процедур. Тож на миттєве вирішення проблеми не розраховуємо. Добре хоч те, що спільними зусиллями заняття відновлено, люди позносили, що в кого було, зараз діти уже навчаються.

− Усі батьки обурюються, − каже Інна Куцаєнко. − Такого ніхто не чекав. Мій малий ходить на акордеон. Прийшов на урок, а інструментів уже немає. Добре, що здогадався піти домашній принести. Як так можна?! Чому це не вирішили у якийсь цивілізований спосіб? Я сама того дня зайшла до школи, а там – пусто. У нашому класі залишилась вчителька і один стілець. Що поробиш? Ми (від сім’ї) подарували закладу свій менший акордеон. (У нас два було: більший і менший.) А мої двоюрідні сестри Люба і Віра Федишин віддали своє піаніно. Кажуть, що раді допомогти рідному селищу та школі, де самі раніше навчались.

Цікавимось, що з цього приводу думає директор закладу Анна Гунченко.

− З утворенням Єрківської ОТГ було створено і зареєстровано у міністерстві культури Комунальний заклад Єрківську дитячу музичну школу (від 21 вересня 2016). Інструменти у нас залишились від колишньої Єрківської філії Катеринопільської музичної школи. Тепер їх забрали власники. Нам надіслали 2 попереджувальні листи. В останньому йшлося, що заберуть інструменти 15 листопада. Забрали 16-го. Але − не біда! На допомогу школі прийшло багато небайдужих. Селищна рада нам передала столи, а єрківчани та Звенигородська школа мистецтв допомогли з інструментами та стільцями. 21 листопада ми вже проводили заняття у звичному режимі. Висловлюю щиру вдячність батькам − Інні Куцаєнко, Людмилі Уманець та Віктору Свідченку, жителям громади Альоні Шкуренко, Клавдії Дризі, Надії Федишин, нашому очільнику Леоніду Польовому та його раднику Олександру Комаренку, начальнику відділу освіти та культури Єрківської громади Інні Сагало за швидку реакцію на нашу проблему. Особлива подяка Звенигородській ДШМ та її директору Людмилі Комаренко, що передали нам акордеон, фортепіано та баян. Дякуємо за підтримку не тільки від імені педагогічного колективу закладу, а й від наших школярів! Зараз у нас навчається 64 учні. Ми єдина музична школа в Україні з безоплатним навчанням. Усі витрати здійснюються за рахунок місцевого бюджету.

У фінансово-господарчій групі Катеринопільського відділу культури нам пояснили, що забрали своє майно, і не просто так, а після 2 письмових та кількох усних попереджень:

− Ми ніякого свавілля не чинили. Чекали близько року, поки вони придбають собі інструменти. Чому вони досі цього не зробили, нам невідомо. На останній наш лист, відправлений 3-го листопада, взагалі не було жодної реакції. Нас ніхто не просив відтермінувати передачу майна, тож ми вирішили, що до подібного розвитку подій єрківчани готові. Ми пропонували їм оформити договір оренди за одну гривню на рік. Вони не зацікавились. Тому ми усе й забрали. Нам необхідні ці інструменти, оскільки ті, що є, старі, періодично ламаються, виходять із ладу. Окрім того, багато наших дітей хочуть їх орендувати, щоб мати можливість займатися не тільки в школі, а й удома.

Тим часом, голова Єрківської ОТГ Леонід Польовий каже, що про оренду за 1 гривню на рік він нічого не чув:

− Мені соромно за те, що вони зробили, забрали навіть поламані стільці,− коментує Леонід Олексійович. − Вони їм треба? Звичайно з часом ми все придбаємо нове. У цьому році ми відремонтували в музичній школі дах, проводку, опалення, купили цифрове фортепіано. На 2018-ий закладемо в бюджет закупівлю інших необхідних інструментів та кошти на внутрішній ремонт приміщення . Усе буде краще, ніж було. Обіцяю. А про оренду за 1 гривню на рік я нічого не чув, не пригадую такого. Та Бог із ними! Все буде добре!

Тетяна ІВАШКЕВИЧ

Читайте також: У Катеринополі вручили подарунки дітям з обмеженими можливостями