^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
30.11.2017 10:45
515 переглядів
0 коментарів
Подарунок наших днів для майбутніх поколінь

Якщо в більшості галузей народного господарства їхні працівники можуть постійно бачити результати своєї роботи, то лісівники, як правило, працюють на майбутнє. Що це аж ніяк не перебільшення, можете переконатися, побувавши на території Хлипнівського лісництва – підрозділу ДП «Звенигородське лісове господарство», де в лісорозсаднику на півгектарній площі зростає близько 300 тисяч штук сіянців сосни та дуба червоного і звичайного.

– Побачити їх, особливо ось ці молоденькі дубочки у повній, так би мовити, красі зможуть лише наші діти, а більш ймовірно – внуки, – говорить лісничий Борис Юрченко, з яким ми побували спочатку в належним чином облаштованій теплиці, а потім милувалися висадженими у відкритий ґрунт деревцями, різнобарвне листя на яких, попри пізню осінь, все ще тримається на тоненьких стовбурцях. – Адже вік стиглості у дуба – сто років. Це у експлуатаційних лісах. А в зелених чи так званих заповідних зонах мінімальний вік рубки дуба – 140 років. От і робіть висновки…

Сто з гаком років – строк чималий. Якщо взяти до уваги досить інтенсивну вирубку лісів, то без належного поповнення насаджень через отих сто з гаком років ми побачили б на їх місці хіба що струхнявілі пеньки. Отож недаром лісівники працюють за правилом: зрубав одне дерево – посади два.

– Цей розсадник ми облаштували неподалік своєї контори для забезпечення потреб у власному посадковому матеріалі, – продовжує свою розповідь Борис Михайлович. – Таке розташування дає можливість не тільки забезпечити належну охорону посадкового фонду, що теж актуально на сьогоднішній день, а й вчасно поливати та проводити різного роду догляди за сіянцями.

Сіянці постійно вимагають уваги. Аби убезпечити маленькі деревця від хвороб, передусім проводять їх хімічну обробку. Бур’яни прополюють вручну. У спекотні та засушливі періоди тут не обійтися без поливу. Особливо це стосується хвойних порід. Тому біля розсадника викопали криницю, яка дає воду як для теплиці, так і для кінного господарства лісництва.

Дотримання всіх передбачених комплексних заходів сприяє оптимальному росту сіянців та їх відмінній якості. Тож Хлипнівське лісництво може слугувати у цій справі прикладом для всіх інших виробничих підрозділів лісового господарства.

– Як раніше, так і тепер пріоритетним напрямом нашої діяльності є нарощування природоохоронного і лісосировинного потенціалу державного лісового фонду шляхом створення нових високопродуктивних насаджень, – зазначає директор Звенигородського лісгоспу Анатолій Проценко. – Тому, постійно вдосконалюючи лісокультурний напрямок роботи, ми надаємо особливого значення вирощуванню якісного посадкового матеріалу, від якого напряму залежить продуктивність майбутніх лісів Звенигородщини.

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: Прогрес прийшов до правнуків Тараса