^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
29.11.2017 14:35
390 переглядів
0 коментарів
Фільченков – один з кращих фермерів Рижанівки

Юрія Фільченкова – одного з шести фермерів села Рижанівки, що на Звенигородщині, застати на місці нелегко. Він постійно в русі.

– Інакше не виходить, якщо хочеш вижити, – посміхається Юрій Євгенійович.

В Рижанівку його, можна сказати, міського жителя, привело бажання спробувати, яке воно, життя селянина. Й от, отримавши невеличкий клапоть поля та вкрай занедбану територію з будівлями тваринницької ферми колишнього колгоспу, взявся чоловік хазяйнувати. І виявилося, що мав до того хист. Сьогодні, побувавши на його виробничій базі, розташованій при самісінькому в’їзді в Рижанівку, та ознайомившись з виробничими показниками, відразу переконаєшся, що маєш справу зі справжнім господарем – ерудованим, дбайливим й далекоглядним.

Його нинішнє господарство – це двісті гектарів землі, тваринницька ферма, заповнена великою рогатою худобою та різною живністю. Є олійня, млин, новозбудований ангар для зберігання зерна, молодий фруктовий сад. А поля його відзначаються високою культурою землеробства. І не тільки тому, що має фермер чимало техніки, котра дає змогу обробити, доглянути й масштабніші площі. Справді, бачимо тут потужні сільськогосподарські машини, новітнє причіпне знаряддя та автотранспорт, проте, як кажуть тамтешні механізатори, справа тут не так в забезпеченості господарства технікою, як в хазяйському, ефективному її використанні. От і зараз, в міру завершення польових робіт, вивільнену ґрунтообробну техніку ретельно очищають від решток землі і вже беруться до її ремонту. Характерно, що сама територія господарства має чепурний вигляд, без так званого «виробничого безладу», до якого ми так звикли.

При цьому, як розповідають в Рижанівці, вирізняється Юрій Євгенійович з-поміж інших фермерів своїм ставленням до селян й сільських проблем. Стосунки, що вибудував він з людьми та всіма структурами на селі, по справжньому дружні та доброзичливі. Допомагає Фільченков селянам без винятку, в будь-яких питаннях. І жителі Рижанівки відчувають себе з таким господарем спокійно і впевнено.

Немає претензій до нього і з боку власників земельних паїв, яким вчасно сплачує орендну плату навіть вищу, ніж навколишні крупні фермери, котрі утримують тут вельми солідний шмат земельних угідь. Не забуває і про місцевих школярів. Екологічно чисті яблука з саду, закладеного ще першого року фермерування, завжди на столі у дітлахів. А ще піклується він про збереження довколишнього природного середовища. В цьому легко переконатися, побувавши на берегах місцевої громадської водойми, де облаштував фермер чудову зону відпочинку для жителів села.

Так, не тільки власними виробничими справами живе Юрій Фільченков. Бере він на себе й вирішення суто громадських проблем. Відомо, що в далекому 1944 році біля Рижанівки на час Корсунь-Шевченківської битви точилися запеклі бої. Отож рясніє місцева земля братськими могилами полеглих воїнів. Над однією з таких, що потребувала догляду, і взяв шефство рижанівський фермер. Допомагає він ще з перших днів антитерористичної операції Збройним силам України, солдатам-землякам на східних рубежах. Особисто сам, сівши за кермо автомобіля, не раз возив на передову продукти харчування та необхідне спорядження й необхідні речі для бійців.

Працюючи на кінцевий результат, виконуючи свій громадянський обов’язок, має Юрій Фільченков ще чимало планів, котрі, віриться, обов’язково реалізує, бо завжди доводить розпочате до кінця.

Михайло НЕЧАЙ

Читайте також: Кошти освітянської галузі у Звенигородці успішно ''розгрібають''