^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
29.11.2017 12:14
923 переглядів
0 коментарів
Ще не слизько, а ''Комунальник'' уже послизнувся

Останнім часом у владних районних коридорах поширюється думка про те, що комунальні підприємства не знайшли порозуміння із міською радою, тому взимку об‘єднану громаду чекає сніговий колапс, бо нікому буде дороги ні прогортати, ні посипати.

У понеділок з цього приводу міський голова Олексій Юрченко зібрав місцеві засоби масової інформації і ось що сказав:

– Та не буде ніякого колапсу, бо днями ми уклали договір із уманською комунальною службою «Екоклінер», яка буде прогортати і розчищати всі міські вулиці й дороги від снігу. Спочатку центральні, потім інші. Чого виникло таке, як кажуть комунальники, непорозуміння зараз повідомлю. Хоча я вважаю, що це зовсім не непорозуміння, а робоча ситуація. До 16 травня цього року співпраця між приватними комунальними підприємствами ПрАТ «Комунальник», ДП «Світло» та ДП «Благоустрій» регламентувалася чомусь генеральною угодою, яка їх ні до чого не зобов‘язувала і яка укладається не в нашому випадку. Саме на основі цього так званого документа попередні сесії міської ради приймали рішення про їхнє фінансування. Так, наприклад, «Комунальнику» виділяли майже 3 мільйони гривень бюджетних(!) коштів, який про використання грошей чомусь ніколи не звітував! І це не тільки вони, а всі аналогічні служби, яким в оперативне підпорядкування перейшли практично всі об’єкти міського господарства – дороги, мости, пам‘ятники, за якими вони зобов‘язані доглядати за схемою – виконали роботу, принесли на це акти – тільки тоді міська рада їх оплатила! Але таке чомусь не практикувалась, хоч законодавство вимагає працювати саме так. Тому коли 16 травня закінчився термін генеральної угоди, наші спеціалісти із фінансового управління, юридичного і житлово-комунального відділів наголосили, що міська рада не може йти таким шляхом і виділяти кошти безконтрольно, бо це протиправно. На цьому зауважив і обласний аудит. Співпраця між міською радою і комунальниками має базуватись на законах.

І ось коли 16 травня закінчився термін угоди, ми уклали із цими службами вже договори, де обумовили усі вимоги. Але тоді ПрАТ «Комунальник» договір на посипання і розчистку вулиць від снігу із міською радою не уклало, мотивуючи, що зробить це пізніше. Але це пізніше затягнулося в часі, хоч я неодноразово керівництву нагадував. На носі зима, сьогодні-завтра може випасти сніг, а комунальники мовчать.

Така ситуація змусила нас шукати іншу службу, аби дійсно не було колапсу. До речі, фірма «Екоклінер» уже зареєструвалася в нашому районі, тому всі відрахування йтимуть в місцевий бюджет. Ця служба має всю необхідну техніку, а ми – посипальний матеріал, який нещодавно завезли на зберігання в райавтодор. Користуючись нагодою, хочу подякувати за співпрацю і розуміння начальнику цієї установи Петру Чубаню, а також Олексію Пасєці, очільнику фірми «Корсунь», який надасть техніку для розчистки снігу в Соколівочці, Червоному, Степній і Здобутку, та Анатолію Підгорному, керівнику ПП «Тальне – Агрохім», який погодився проводити таку роботу в Гордашівці.

Читайте також: Фінансова підтримка комунальному підприємству ''Водоканал''