^
Політика Суспільство Культура Цікаво Творчість Історія Економіка Гороскоп Спорт Кримінал Погода
28.11.2017 14:13
1158 переглядів
0 коментарів
Знов за рибу гроші!

Минулого тижня у Тальному помітно зріс попит на яблука, річкову рибу та тушки домашньої птиці. Продавали всюди: і на базарах, і навіть на тротуарах в центрі міста.

Біля «Тріумфа» нарахували шість видів різноманітних яблук. Проте продавці дали точні назви лише трьом – солодкий чемпіон, який продають по 14 гривень за кілограм, ранет Симиренка – 15 гривень, а найдорожчі – голден. За них правлять 17 гривень. Ціни на інші сорти в межах 10-14 гривень.

Якщо ж ви не довіряєте ідеальним формам яблука та, скажімо, аж надто червоному кольору (як у казці про Білосніжку і отруйне яблуко), то можете спустися до «маленького» базару, що в центрі міста. Там люди продають яблука із власних садків і по 7 гривень за кілограм. А якщо вдасться сторгуватися, то і за 5 гривень віддадуть.

Минулого тижня на тому ж базарчику продавали різноманітну річкову рибу. Продавців тут знають добре: цей уступить, а цей триматиме ціну. Тому свіжу рибу розкуповують за декілька годин.

Найбільше купували карасів, які коштували по 30 гривень. До речі, три карасі заважили майже на 3 кілограми. Вони такі величезні, що дехто плутав їх з коропами. Але коропи продавали дорожче – 50 гривень за кілограм. Така ж ціна і на велетенські щуки. Популярністю користувалася й плітка. Ціна на неї «демократична», всього 25 гривень за кілограм. А найдешевше коштувала дрібненька рибка для домашніх улюбленців – 13 гривень.

На великому базарі риба коштує дорожче. От, наприклад, за карасі тут просили від 35 до 40 гривень. Короп подекуди і по 55 гривень був.

Такий ажіотаж продавці пояснюють сезоном храмових празників та початком закупок до новорічних та різдвяних свят. А що ж за застілля без смаженої домашньої птиці?

– Беріть курочку, коштує 247 гривень, можу віддати за 230, свіжесенька, те що треба до столу, – щебече молода продавщиця.

М’ясо трішки обвітрилося, бо пролежало увесь ранок на базарному прилавку.

Покупці не поспішають вестися на «солодкий спів». Якщо пройтися тальнівськими магазинами, то можна знайти домашню птицю і по 70 гривень за кілограм.

Ціна на тушку качки теж 247 гривень. Гуску можна знайти і по 80 гривень за кілограм. Ціна на всіх базарах міста однакова. Але не спішіть купувати перше, що побачили. Торгуйтеся і не виключено, що вам добряче уступлять в ціні.

Ірина РОТАЄНКО

Читайте також: На базарах уже повним ходом скуповують молоді горіхи